• Головна
  • УПЦ та ПЦУ підписали декларацію порозуміння
09:00, 7 липня 2022 р.

УПЦ та ПЦУ підписали декларацію порозуміння

5 липня відбулась перша неформальна зустріч священників ПЦУ та УПЦ у будинку Митрополита на території заповідника Софія Київська. Проведенню зустрічі сприяло Міністерство культури та інформаційної політики України, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті та Національний заповідник «Софія Київська».

Зустріч об‘єднала 21 клірика з обох сторін, модерувала розмову Голова ДЕСС Олена Богдан. За результатами дискусії, що тривала понад три години, було укладено Декларацію порозуміння, яку підписали учасники з обох сторін.

ЗАЗНАЧАЄМО, що у міжконфесійних стосунках у сучасності вбачаємо єдність поглядів у міжконфесійних стосунках у сучасності вбачаємо єдність поглядів:

  •  у засудженні війни, яку розв’язала путінська Росія проти суверенного народу України;
  •  у засудженні деструктивної позиції Московської патріархії, яка, занедбавши Заповіді Божі, перетворилася на «прислугу» путінського режиму і благословляє російських агресорів на кровопролиття;
  •  у розумінні необхідності єднання для захисту України;
  •  у розумінні необхідності єдності українського Православ’я, що стоїть перед зовнішніми й внутрішніми викликами сьогодення;
  •  у розумінні необхідності відмови від агресії, стереотипів, упередженості й мови ультиматумів та ворожнечі у спілкуванні один з одним та в публічному просторі;

З головного, що турбує більшість людей - це засудження війни з боку рф. Ну щож, перші кроки - визнаючи загальне прагнення українського суспільства до єдності Православ’я на високому рівні зроблені.

Декларація відкрита до підписання і обговорення духовенством і вірними Української Православної Церкви і Православної Церкви України. Підписати декларацію – тут.

Інші новини Білої Церкви тут. 

Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами.  

Наш Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#УПЦ #ПЦУ #декларація порозуміння #Україна #Біла Церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...