• Головна
  • Офіційний курс долара до гривні НБУ підняв вперше з початку війни та дозволив банкам продавати безготівкову валюту громадянам
10:20, 21 липня 2022 р.

Офіційний курс долара до гривні НБУ підняв вперше з початку війни та дозволив банкам продавати безготівкову валюту громадянам

Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара та встановив його на рівні 36,5686 грн/дол. Різниця складає 25%, тим самим наблизивши його до неофіційного.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

«Такий крок дозволить збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни», – заявили в Нацбанку.

Офіційний курс гривні й надалі фіксуватиметься.

«Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за долар на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки за поточних умов. Війна триває вже майже п'ять місяців, за які відбулися суттєві зміни нашої та світової економіки. У таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності», – розповів голова НБУ Кирило Шевченко.

За оцінкою НБУ, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютного виторгу експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дозволить стабілізувати курсові очікування. При цьому вона матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін.

НБУ також дозволив банкам продавати безготівкову валюту громадянам. Рішення набере чинності із 21 липня 2022 року.

Водночас валюту можна купувати із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті).

"Це створить альтернативу вкладенню коштів у готівкову валюту, що зменшить попит на неї та тиск на обмінний курс у готівковому сегменті валютного ринку", - йдеться в повідомленні пресслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#курс валют #війна #Україна #продаж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...