Як вибрати водяний насос для догляду за ділянкою?
Водяна помпа має багато різних форм, потужностей і особливостей, що підходять для різних видів робіт на ділянці. Наприклад, поливання городу, саду або наповнення басейна. Якою б не була потреба в придбанні, ви повинні подумати про конкретні вимоги. Розберемося як правильно вибрати насос і на що звернути увагу, щоб він зміг перекачувати значний об’єм води й довго прослужив.
На що орієнтуватися при виборі насоса
Перед покупкою потрібно оцінити, для якої роботи ви будете використовувати прилад. До прикладу, водяні насоси у Києві або за містом виконуватимуть різні функції, оброблятимуть відмінні за площею ділянки. Важливими також є такі моменти:
- як далеко розташоване джерело води;
- діаметр частинок, які перекачуватимуться;
- потрібний напір;
- тип поливу насоса.
Тип поливу має найбільше значення і велику кількість варіантів серед моделей. Саме на нього звертайте детальну увагу під час вибору й покупки, тому це питання вимагає детальнішого ознайомлення.
Типи насосів
Варто визначитися, який тип водяного насоса за способом розміщення підійде для вас — заглибний (погружний) чи поверхневий. Заглибний частково або повністю розміщують у воді. Його використовують у криницях, свердловинах, ставках або інших водоймах. Поверхневі ж насоси викачують воду за допомогою додаткового шланга. Вони чудово підійдуть для перекачування чистої або стічної води.
Залежно від подачі виділяють 4 основні типи насосів:
- Відцентровий — має високу потужність, його використовують на доволі великі відстані, підходить як для чистої, так і для замуленої водойми.
- Вихровий — має дещо меншу продуктивність і складніше справляється з брудом у воді, але доволі економний у використанні.
- Вібраційний — невибагливий до вмісту води, його часто застосовують, щоб викачувати рідину з відкритих водойм.
- Напірний — повністю автоматизована система, яка вмикається самостійно.
Рекомендації щодо вибору насоса
Водяні помпи споживають велику кількість електроенергії, тому необхідно вибрати відповідний варіант з огляду на ваші потреби. Водночас варто пам’ятати про об’єми води, котрі насос перекачуватиме протягом дня. Наостанок ще кілька практичних порад, які допоможуть вибрати найкращий варіант для ділянки:
- визначте якість води — чиста чи із частинками піску, мулу;
- виберіть потрібну потужність — скільки літрів насос має перекачувати;
- оберіть місце, де помпа працюватиме — занурена чи з використанням шланга;
- візьміть до уваги напір води — висота подачі від типу помпи може бути від 25 до 70 м і більше.
Перш ніж купити новий насос, ознайомтеся з усіма технічними моментами. У такому разі помпа якісно служитиме вам протягом років. Ви з легкістю зможете поливати город, набирати басейн чи влаштовувати водяні змагання.