• Головна
  • "Збожеволів". У Китаї заявили про втрату довіри до Путіна
16:30, 11 січня 2023 р.

"Збожеволів". У Китаї заявили про втрату довіри до Путіна

"Збожеволів". У Китаї заявили про втрату довіри до Путіна, фото-1

Президент Росії Володимир Путін, який заявляє про стратегічне і всеосяжне партнерство з Китаєм, втрачає довіру керівництва в Пекіні, яке дедалі більше сумнівається в тверезості його рішень і здатності вибратися з "капкана" української авантюри без втрат.

Китай вважає за можливе, що Росія не зможе домогтися перемоги над Україною і вийде з конфлікту в статусі малозначимої держави, ослабленої політично і дипломатично на світовій арені, повідомляє Financial Times з посиланням на китайських чиновників.

Деякі з них, пише FT, у приватних дискусіях визнають принаймні деякий ступінь недовіри до Путіна особисто. За словами джерел видання, російський президент не попереджав Сі Цзіньпіна про намір вторгнутися в Україну. А під час візиту до Китаю за кілька днів до війни лише повідомив, що може вжити "заходів", якщо Київ атакує російську територію і спровокує гуманітарну катастрофу.

У Китаї це зрозуміли як сигнал про можливість обмеженого військового втручання, а не повноцінного вторгнення, яке затіяв Путін.

"Путін збожеволів", - сказав FT один із китайських чиновників на умовах анонімності. "Рішення про вторгнення було ухвалено дуже невеликою групою людей [в Росії]. Китай просто не розуміє Росію", - пояснив він.

За словами джерел FT, провали в оцінці ситуації коштували кар'єри головному експерту з Росії в китайському МЗС - заступнику міністра Ле Юйчену. Ле Юйчен, який володів російською мовою і працював у Радянському Союзі, а потім став третьою людиною в міністерстві, коли Росія і Китай активно зближувалися, його виключили з претендентів на посаду міністра і понизили до заступника голови Державного управління радіомовлення і телебачення КНР.

"Ле Юйчен був знижений на два рівні старшинства. Його визнали відповідальним за нездатність розвідки [передбачити] російське вторгнення", - сказав чиновник.

Тепер же Китай хоче знизити напруженість у відносинах із Заходом, зміцнити позиції в Європі і пропонує себе не тільки в ролі можливого миротворця, а й готовий узяти участь у післявоєнному відновленні України, кажуть джерела FT.

Про це свідчить опала Чжао Ліцзяня - одного з "яструбів" у китайському МЗС, а також призначення на пост глави відомства Цинь Гана - колишнього посла в США.

Мета Пекіна - спробувати запевнити європейських лідерів, що він готовий використовувати близькість відносин із Кремлем, щоб утримати Путіна від використання ядерної зброї, повідомили FT чиновники з Китаю та ЄС.

Євросоюз залишається найбільшим торговельним партнером КНР, а тільки дві країни блоку - Нідерланди та Німеччина - закуповують китайських товарів на суму в 3,3 раза більшу, ніж уся Росія (245 млрд доларів проти 73 млрд). При цьому РФ не входить навіть у топ-10 головних експортних ринків для китайських компаній.

"Китай зрозумів, що він опинився в протистоянні надто багатьом країнам одночасно, особливо розвиненим країнам, які залишаються його головними економічними партнерами", _ каже Жан-П'єр Кабестан, експерт-китаїст у Hong Kong Baptist University.

Тому, вважає він, Китай щосили намагається зблизитися з Євросоюзом і його ключовими країнами-членами, а також із союзниками США в Азії, такими як Японія, Південна Корея і В'єтнам.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

swfL_tXqA9WZDgMjcWCK5DpYsKTnJg4lww0ImhVOY-3rckmVB7Ls58ODE7yNM7kBO8uoAuesaVxfMIHYazMOWN7LTxVE9lMMeLZGc1M69HQ755HvluIRsz4EUhTKc0JjsSg1aTFsXrvk6tuZ1dj_PKGgIK0euCqCpBYXLJez7bG18twUCSvw7lXY7sO7

zoxXsqWXWlqjol2WuQ-oVCvLSS3Qnrn2SQi3AHyW4ODmFac2wg1J6vqj9CS36EH1rqxWzjDo1xUDnThFj4V4Ix2kzOgYVKPn-xgI6eWb_DNPglSSSZerbx0IKzlRNrUDkW5CFJ2RJD9mKL7dpfHcXOFMirkGdauKO_aQgQJnIhzdvCqwSC1U0dZSubPa

FT2b4ndkohzySMtJKJvmfw7XHaCfAr2Z0BPmVDBYhRvUmidgjA30ZW-QIybFbL6ySWYQgyxNB3wcrG6_uf4_6lUeVm84i4JGMrsNEk4iYG8hzIYhe9rxjAXC6fT3DI7iP3ntPYE6a8eirnaJT0rMZcGwW7MLWIQnFbOT-I9RPNapFUpqpqoKbsdVlALo

WzSLrVKXffBKDeFQduwLVKhU1LLRX3CyGvwFpbLv1GwqfoTZTt8kKmMiPC5PHQS_S1oy_PUZ4rY9FClcF-bWAWozxnqYgsozQ46l4XDgqKD98FphJZ54hLlmLVYT7JtPCfh51zZFIPQWvoScZlR1jUjbFHPpY63zZPZJ6xyYDIQDYx-zIsRmm0V4888z

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Біла Церква #Новини БЦ #біла церква новини сьогодні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...