• Головна
  • Україна отримає багатосторонню аварійну допомогу з електропостачання у разі непередбачуваних ситуацій
09:38, 30 березня 2023 р.

Україна отримає багатосторонню аварійну допомогу з електропостачання у разі непередбачуваних ситуацій

Україна отримає багатосторонню аварійну допомогу з електропостачання у разі непередбачуваних ситуацій, фото-1

Україна тепер має можливість отримувати технічну допомогу електроенергією не лише від сусідніх країн, але й від інших країн ЄС. Зараз набуває чинності угода про багатосторонню аварійну допомогу, підписана "Укренерго" з 15 системними операторами європейського енергооб'єднання ENTSO-E. Ця угода дозволяє "Укренерго" звертатися по допомогу в непередбачуваних ситуаціях, таких як російські атаки на енергетичну інфраструктуру компанії.

Аварійна допомога - це термінове постачання електроенергії з іншої країни на запит системного оператора у випадку, якщо внутрішні резерви та засоби для уникнення одночасного вимкнення великої кількості споживачів уже вичерпані. Це екстрений захід для подолання позаштатної ситуації, тому потребу в ньому неможливо спрогнозувати заздалегідь. Імпорт, натомість, здійснюється за визначеними у комерційних контрактах строками.

До цього моменту Україна могла розраховувати на підтримку від енергосистем сусідніх держав, але підписання нової угоди дозволить отримувати допомогу від енергосистем інших країн ЄС. Це допоможе збільшити стійкість енергосистеми України, що особливо важливо в умовах регулярних російських атак на нашу енергетичну інфраструктуру.

Як зазначив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, ця угода, безумовно, є ще одним важливим кроком у забезпеченні енергетичної стабільності та стійкості України. Завдяки солідарності та рішучості наших друзів з ОСП континентальної Європи, “Укренерго” може розраховувати на більшу екстрену допомогу. Тому сьогодні українська енергетична система стала ще сильнішою, що означає, що українці зможуть мати світло вдома навіть у найтемніший час. Від імені “Укренерго” та української енергетики я хочу висловити подяку нашим партнерам за непохитну та безпрецедентну підтримку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новости Белая Церковь #Новости БЦ #белая церковь новости сегодня #Укрэнерго #электроэнергия #ЕС #аварийная помощь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...