Що за спалах був над Києвом: можливо супутник NASA?
19 квітня ввечері над Києвом з'явився яскравий світловий вибух. Київська міська військова адміністрація повідомила, що це сталося через падіння космічного супутника NASA на Землю. Проте представники NASA заявили ВВС, що їхній супутник на той момент перебував на орбіті. За даними військових повітряних сил, ймовірно, причиною став метеорит. У центрі спеціального контролю державного космічного агентства України повідомили, що "космічне тіло зайшло в щільні шари атмосфери". Жителі Києва помітили над містом яскравий об'єкт, який падав, і включили повітряну тривогу.
"Близько 22:00 години 19 квітня в межах Києва на небі було помічено яскраве світіння повітряного об'єкта. За попередніми даними, це явище виникло в результаті падіння на Землю космічного супутника NASA. Щоб уникнути жертв від уламків, була оголошена повітряна тривога. Протиповітряна оборона не працювала", - повідомив начальник КМВА Сергій Попко.
Одразу після появи яскравого об'єкта голова офісу президента Андрій Єрмак повідомив у телеграмі, що активувалась протиповітряна оборона. Однак згодом він видалив цей пост.
Кияни в соціальних мережах жартували про НЛО, яке могли збити над столицею.
Тим часом, в деяких регіонах України дійсно оголошена повітряна тривога. Зокрема, повідомляють про атаку на Дніпро та низку вибухів у місті.
Що повідомляють в NASA
На початку тижня космічне агентство США NASA повідомило, що супутник вагою 300 кг, який був знятий з експлуатації, увійде в атмосферу Землі в середу. Корабель RHESSI, який був запущений на низьку навколоземну орбіту в 2002 році для спостереження за сонячними спалахами, було виведено з експлуатації в 2018 році.
Однак Роб Маргетта з управління комунікацій NASA повідомив, що супутник все ще перебував на орбіті, коли спостерігали спалах, і увійде в атмосферу Землі пізніше в цю ніч. NASA і Міністерство оборони США продовжують стежити за RHESSI.
19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом на території України було зареєстровано високоенергетичну акустичну подію інфразвуковими засобами Головного центру з сейсмічної культури. Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області. Подія ймовірно пов'язана з входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, але інформація уточнюється.
Що повідомляють у державному космічному агентстві
У Державному космічному агентстві України заявили, що 19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом на території країни стався високоенергетичний вибух, який був зафіксований інфразвуковими засобами Головного центру спеціального контролю. Розрахункове місце епіцентру події розташоване в Київській області. За попередньою інформацією, ймовірно, ця подія пов'язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, але деталі уточнюються.
Що повідомляють у повітряних силах
За повідомленням командування повітряних сил, на підставі попередньої інформації, спалахи, що спостерігалися над містом Київ близько 22:30, пов'язані з падінням супутника або метеорита (інформація уточнюється). Заява також вказує, що на даний момент немає загрози застосування засобів повітряного нападу противником в цьому напрямку, а протиповітряна оборона готова до дії.
У той же час, в соціальних мережах ширяться меми про літаючі тарілки, тим часом Повітряні Сили займаються інтенсивною бойовою діяльністю щодо безпілотних літальних апаратів "Shahed-136/131" на південно-східному напрямку в зоні відповідальності повітряного командування "Схід". Було збито близько десяти "шахедів". Деталі будуть надані пізніше.
Що повідомляють у спільноті науковців
Наукова спільнота "Альфа Центавра" наголошує, що об'єкт, який було помічено над Києвом, не був супутником. "Супутник NASA не згорів над Києвом. Сьогодні, дійсно, апарат NASA RHESSI має ввійти в атмосферу, який спостерігав сонячні спалахи з 2002 по 2018 рік. Проте траєкторія його падіння знаходиться дуже (ДУЖЕ) далеко від України", - заявили у спільноті. Вчені закликали київську військову адміністрацію краще перевіряти інформацію. "Об'єкт, який впав біля Києва, є болідом (метеором)", - наголосили у науковій спільноті.
———
Слідкуйте за нами у соцмережах: