• Головна
  • Солідарність ЄС з Україною: Комісія пропонує продовжити до березня 2025 року тимчасовий захист для людей, які рятуються від російської агресії проти України
14:32, 20 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Солідарність ЄС з Україною: Комісія пропонує продовжити до березня 2025 року тимчасовий захист для людей, які рятуються від російської агресії проти України


Сьогодні Європейська Комісія пропонує
продовжити тимчасовий захист для людей, які рятуються від агресії Росії проти України з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це забезпечить визначеність і підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом у ЄС.

ЄС ввів у дію Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року одностайним рішенням країн-членів, і вона була автоматично продовжена на один рік. Комісія вважає, що причини тимчасового захисту зберігаються, тому тимчасовий захист має бути продовжений як необхідна та належна відповідь на поточну нестабільну ситуацію, що наразі не сприяє безпечному й тривалому поверненню людей, які користуються у ЄС тимчасовим захистом.

З моменту введення в дію тимчасового захисту, лише через тиждень після початку варварської агресивної війни Росії проти України, країни-члени продемонстрували безпрецедентну солідарність з українським народом: не тільки щиро прийняли українців у своїх країнах, але й доклали конкретних зусиль, аби сприяти їхній інтеграції в суспільство.

Наступні кроки

Тепер ця пропозиція Комісії має бути ухвалена Радою.

Для довідки

Директива про тимчасовий захист забезпечує негайний захист і доступ до прав у ЄС, зокрема до права на проживання, доступ до ринку праці, житла, соціальної допомоги, медичної та іншої допомоги. Вона також допомагає запобігти надмірному тиску на національні системи надання притулку і дозволяє країнам-членам впорядковано й ефективно контролювати прибуття. Комісія вважає, що причини тимчасового захисту зберігаються, і тому тимчасовий захист має бути продовжений як необхідна і належна відповідь на поточну ситуацію.

Платформа солідарності «Україна», створена Комісією на початку війни, об'єднує інституції ЄС, країни-члени, країни-учасниці Шенгенської угоди, агенції ЄС, міжнародні організації, українські та молдовські державні органи. Вона пропонує неформальний і гнучкий майданчик для обговорення оперативних питань з метою координації підтримки на місцях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини України #солідарність ЄС з Україною
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...