Сучасні тенденції у розвитку стрілецької зброї
І зброя, і додаткові аксесуари невпинно зазнають змін, що підвищує якість стрілянини. У матеріалі розповімо, які сучасні технології та матеріали потрібні для виготовлення базових елементів апгрейду.
Глушник
Такий пристрій, неважко здогадатися, призначений для зниження рівня шуму, який виникає при стрільбі з вогнепальної зброї. Сучасні вироби розрізняють за кількома типами: розбірні, не розбірні, інтегровані та компактні. Особливу увагу привертають глушники "2в1". Модифікатор представлений у комплекті з дульним пристроєм, а значить здатний вирішити декілька завдань одночасно.
Зробила шаг вперед і технологія виготовлення глушників. Зараз вироби піддаються процесу холодного оксидування першого типу, що призводить до перетворення поверхневих шарів матеріалу на корунд. Такі глушники мають підвищені характеристики твердості та стійкості до високих температур.
Потиличник
Сучасні моделі потиличників кріпляться та знімаються максимально швидко та просто, без використання будь-яких додаткових інструментів. А для виготовлення в даний час використовується здебільшого деревина та полімер. На вироби для великокаліберної зброї можна підібрати модифікатори з еластичної гуми. Саме вона здатна ефективно амортизувати сильну віддачу.
Антабка
Ця деталь і на сьогоднішній день має досить просту конструкцію. Найчастіше представлена у вигляді кільця з механізмом кріплення до цівки. Ремінь можна пропускати через кільце або жорстко закріпити, щоб запобігти ковзанню.
Однак і цей модифікатор зазнає змін. Наприклад, на увагу заслуговують швидкознімні QD антабки. Вони обладнані кнопковим механізмом, що дозволяє стрілці оперативно закріпити ремінь на зброї. Для фіксації в ложі можуть використовуватися додаткові різьбові елементи.
Рукоятка
Зараз виробники наголошують при виготовленні цього виду модифікатора на зручності його утримання. Слід виділити два основні види виконання: вертикальні та кутові рукоятки. Перші мають форму циліндра, який вистелений прогумованою ковзною поверхнею. Внутрішня порожнина деяких моделей модифікатора може бути порожнистою. Це дуже зручно, оскільки з'являється місце для зберігання різного приладдя. Кутові рукояті мають похилий конфігурацію.
Можна зустріти у продажу та рукояті з додатковими елементами. Наприклад, з кріпленням для тактичного ліхтаря або сошкою-упором. Ніжки можна висунути одним натисканням кнопки та відрегулювати по висоті. Ще одним прогресивним прикладом рукояток є поворотна тактична рукоятка. Вона дає можливість маневрувати під час стрілянини.
Приклад
Зброя з дерев'яним прикладом зберігає свою популярність серед мисливців упродовж багатьох століть. З дерева віддавати перевагу рекомендується березі, буку та горіху. Сучасні матеріали мають високу зносостійкість. Але поступаються дерев'яним зразкам в аспекті візуальної привабливості.
Особливу нішу займають складні телескопічні приклади. Сучасні моделі – це надійні та надміцні конструкції, які замінюють стандартні види виробів. Вони дозволяють значно зменшити вагу зброї, зробити її зручнішою під час використання та підвищити характеристики стрілянини.
Ремінь
Цей аксесуар теж виконується у кількох варіаціях. Сьогодні користуються популярністю Одно, двох та триточкові ремені. Перший тип – це зашморг, закріплений за одну антабку зброї, найчастіше за задню. Другий тип знайомий за традиційним виконанням – зафіксований за двома антабками на ложі, біля цівки та прикладу. Його легко можна інтерпретувати в однокрапковий варіант, перечепивши лише кріплення на задню антабку. Триточковий ремінь кріпиться до зброї у двох місцях. Його також можна зробити одноточковим. Цей тип ременя дозволяє носити зброю подібно до ранця, за собою. А на окрему увагу заслуговують страхувальні пістолетні шнури (трени), які фіксують короткоствольну зброю до кобури та інших елементів екіпірування.
Такими є сучасні тенденції в аспекті апгрейду стрілецької зброї.