Той, хто потіє в офісі в пекучий спекотний літній день, напевно, замислювався, чи роботодавець не зобов’язаний встановити кондиціонер за певних обставин. Це зробить роботу влітку набагато приємнішою.

Яка система кондиціонування для офісу?

Загалом для офісів рекомендуються розділені кондиціонери. В основному це пов'язано з обсягом. Моноблокові кондиціонери відносно гучні. Якщо робота в офісі має бути зосереджена, гучна система кондиціонування досить дратує. Клімат у приміщенні покращується, але постійний шум скасовує хорошу частину ефекту.

Розділена система кондиціонування - хороший вибір для офісу, який можна переглянути тут https://maxmarket.com.ua/golovna/ofisiv/, хоча тільки через значно нижчий рівень шуму. Крім того, ці пристрої є більш потужними і здатні не тільки краще охолоджувати приміщення, але, перш за все, більш послідовно і рівномірно. Внутрішні блоки можна встановити так, щоб вони ідеально охолоджували приміщення. Офіс дуже рідко перетворюється. Тому внутрішні блоки можуть бути прикріплені таким чином, щоб клімат на кожному робочому місці був однаково хорошим. Це складніше з мобільними кондиціонерами-моноблоками. Прохолодне повітря поширюється від пристрою в кімнаті. Може статися, що працівник замерзає поруч із системою кондиціонування, а колега в іншому кінці кімнати продовжує потіти.

Однак прорив стіни необхідний для розділеної системи кондиціонування повітря, а зовнішній блок повинен бути прикріплений до фасаду або на даху. Такі структурні зміни можуть здійснюватися лише за згодою власника чи орендодавця. Великі корпорації, як правило, мають власні офісні будівлі, тому теоретично встановити кондиціонер не повинно.

Малі та середні компанії здебільшого лише орендували свої офіси. Встановлення розділеного кондиціонера вимагає погодження орендодавця. Важливо уточнити, чи допускає орендодавець структурні зміни та за яких умов він це робить. Він, безумовно, може вимагати, якщо орендарі переїдуть, фасад відновиться до початкового стану і прорив стіни закриється.

Можливо, він також вносить внесок у вартість кондиціонування. Можна було б домовитись, що він поділить витрати, а не збільшувати оренду. Для орендодавця це спочатку означає фінансову безпеку, оскільки кожен, хто вносить структурні зміни в орендований офіс та встановить дорогу систему кондиціонування, швидше за все, планує залишатися орендарем ще кілька років. Натомість система кондиціонування повітря стає власністю власника після припинення орендарем. Це, звичайно, може орендувати офіс з кондиціонером дорожче, ніж офіс без такого пристрою.