Кар'єра експерта з питань податкової та митної політики Мирослава Продана, почалася ще у 2005 році. До цього часу він вже встиг отримати свою першу вищу освіту і спеціалізацію менеджера митної справи в Рівненському інституті слов'янознавства. У 2006 році Продан отримав ще одну вищу освіту, на цей раз в Університеті Державної служби. Ставши фахівцем з економіки підприємств, він перейшов з комерційних структур в податкові, і незабаром почав отримувати призначення на керівні посади в Вінницькій і Черкаській областях, а також в Міжрегіональному головному управлінні ДФС.

У 2016 році Мирослав Продан закінчив магістратуру за спеціальністю "державне управління" в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. У цьому ж році він отримав посаду виконуючого обов'язки заступника Голови ДФС, а пізніше і безпосередньо очолив Державну фіскальну службу.

На цьому місці Продан Мирослав Васильович пропрацював до осені 2018 року. Цього часу вистачило на те, щоб провести велику кількість реформ і досягти значних результатів. Зокрема, всі митні послуги для фізичних осіб платників були переведені в онлайн, був запущений проект e-Receipt, який передбачає відмову від традиційних РРО на користь сучасних засобів комунікації. Також саме завдяки Продану в Україні пройшла перша в історії Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій Адміністративна сесія Генеральної Асамблеї IOTA в Україні.

Влітку 2018 роки команда Продана закупила стаціонарні скануючі системи для відстеження вмісту всіх вантажів на пунктах пропуску. Велика увага була приділена і боротьбі з контрабандою. Зокрема, вдалося істотно скоротити обсяги незаконного вивезення лісу-кругляка з України.

Замовна справа

Відстежуючи експорт лісу під виглядом деревини, Державна фіскальна служба проводила ретельний огляд усіх фур з вантажем пиломатеріалів. Кожна з них була сфотографована, а дані вносилися в спеціальну базу. З'ясувалося, що найбільші обсяги експортувало Держлісагентство. Воно очолювалось соратником Юрія Луценка, тодішнього генпрокурора. Саме він став ініціатором справи проти Продана, яке згодом було закрито через відсутність доказів.