Шумоізоляція - мабуть, одна з найважливіших характеристик Lexus ES. Кожне нове покоління седана завдяки старанням інженерів Lexus ставало тихіше. Однак, вимоги по рівню шуму до  поточного, сьомого покоління ES стали ще вище, як і при створенні автомобіля в цілому. Коли мова йде про автомобілі преміум-класу, в яких рівень шуму для водія та пасажирів має колосальне значення, не варто плутати тишу та повну відсутність звуків.

«Кожне нове покоління Лексус UX та ES має бездоганну репутацію щодо рівня шуму» - розповідає Хіротака Цуру, розробник системи контролю шуму та вібрацій для бізнес-седана ES. Завданням команди було створити атмосферу комфортної тиші, яка делікатно не допустить в салон автомобіля тільки дратівливі звуки.

Усунення джерел шуму

Насамперед Цуру сфокусувався на усунення джерел шуму. Він проводив випробування в аеродинамічній трубі, щоб виявити кожну точку, яка провокувала гудіння вітру. Автомобіль перевіряли в абсолютно різних умовах, до міліметра коректуючи положення бічних дзеркал, склоочисників та інших виступаючих деталей.

Потім отвори в днищі та кришці багажника були запаяні або закриті листами металу, щоб в салон автомобіля проникало якомога менше звуків. Після цього інженери використовували шумопоглинальний матеріал на:

  • підвісці,
  • крилах,
  • шасі,
  • по всій поверхні днища.

«У попередніх поколіннях ми розміщували його тільки в певних місцях. Іншими словами, сам корпус нового ES ми спочатку проектували так, щоб досягти високого рівня шумоізоляції» - зазначив Цуру.

Рівень шуму

Чим вище потужність звуку, тим сильніше він сприймається людиною. В автомобілях цей показник коливається від 60 до 70 дБ, в літаках він становить 80 дБ, але рідкісний пасажир повітряного судна назве його занадто гучним. Справа в тому, що, коли ви знаходитесь в салоні автомобіля, обстановка навколо змінюється щохвилини, здебільшого, через вітер і дорожнє покриття, що тягне за собою постійну зміну рівня шуму. Але команда інженерів поточного покоління ES постаралася зробити так, щоб за будь-яких умовах рівень звуку в салоні сприяв створенню спокійної атмосфери.

 «Нам вдалося передати унікальність нового ES навіть за допомогою звуку двигуна» - не без гордості зауважує Цуру. «Ми не хотіли жертвувати безшумністю, за яку клієнти так цінують ES, але, в той же час, ми не могли позбавити їх можливості випробувати досвід водіння динамічного автомобіля. Тому ми створили автомобіль, який може все».