Зараз пошук старовинних цінностей користується популярністю серед певних людей, а також в ці ряди регулярно поповнюють новачки. Пошук цінностей дуже захоплює. Любителі цієї справи можуть спілкуватись на спеціальних форумах, дивитись відеоматеріали інших шукачів та можливо брати для них щось корисне.

Які бувають металошукачі

Новачку на початковому етапі краще не обирати професійне обладнання. Є прості моделі з якими початківцю буде простіше розібратись. Новачку буде складно розібратись зі складним функціоналом професійних металошукачів, тому дороге професійне обладнання зовсім не гарантує новачку одразу багато цінних знахідок.

За однією з класифікацій металошукачі поділяють на:

  • Обладнання для початківців. Такий металошукач має відносно невелику вартість, застосовують для пошуку невеликих виробів. Функціонал таких пристроїв обмежений. Якщо людина планує серйозно та регулярно займатись пошуком цінностей, деякі фахівці вважають що це не найкращій варіант.
  • Обладнання для середнього рівня. Таке обладнання мають більш розширений функціонал ніж попередні.
  • Професійне обладнання. Такі металошукачі мають безліч функцій. Для початківця можуть бути досить складними для розуміння, але для професіоналів у цій справі такий пристрій незамінний. Вони можуть працювати на будь-якому типі ґрунту, в той час як просте обладнання може бути зовсім неефективним на складних ґрунтах з високим вмістом солей та мінералів.

Який функціонал може бути у металошукачах

  • Автоматичне налаштування в залежності від типу ґрунту. Деякі пристрої здатні автоматично підлаштовуватись, на інших користувач повинен робити це самостійно.
  • Частота роботи. Металошукач може мати тільки 1 частоту, або декілька. Найпростіші моделі мають одну частоту. Від цього залежить наскільки пристрой здатен виявити дрібні цілі.
  • Налаштування стосовно електричних перешкод. Інші металошукачі або лінії електропередач можуть створювати перешкоди для роботи приладу.
  • Функція Pinpoint. Обладнання що має таку функцію здатне максимально точно виявляти місце розташування предмета.
  • Котушки металошукача. Це один з основних елементів металошукача. Такі пристрої можуть мати одну котушку, або декілька котушок, одна працює як випромінювач сигналу, а інша уловлювач.
  • Дискримінація. Це здатність приладу розпізнавати різні види металу. Прилади можуть розпізнавати метал як за однією ознакою (електропровідність) в більш простому обладнанні, або за електропровідністю та індукційності.