Несвоєчасна реєстрація податкової накладної і розрахунку коригування до податкової накладної може спричинити негативні наслідки, включаючи штрафи, що накладаються на платників податків.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної можуть збільшити фінансове навантаження на платників податків. За порушення граничного строку реєстрації таких податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до платника податків застосовуються штрафи у розмірі від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування (на період воєнного стану від 2% до 25%).

Тому важливо розуміти правила відліку строків реєстрації податкових накладних та дотримуватися їх, щоб уникнути негативних наслідків.

Порядок оскарження

У разі застосування штрафу до платників податків останні мають право на оскарження податкових повідомлень-рішень податкового органу про застосування штрафів. Це означає, що для оскарження рішення необхідно подати відповідні документи, що підтверджують протиправність та безпідставність застосування штрафних санкцій. Оскарження може включати подання заперечень, скарг, звернення до адміністративного суду з позовною заявою.

Попередження та консультації

Щоб уникнути проблем із реєстрацією податкових накладних та штрафів, рекомендується звернутися за консультацією до податкових консультантів або адвокатів АО «Брати Федорови».

Експерти нашої компанії зможуть допомогти платникам податків здійснити оскарження рішень податкових органів та надати роз'яснення щодо реєстрації податкових накладних.