Епідемія на Київщині: чекати загострення грипу чи спаду хвилі захворюваності? (фото)
Як відомо, у Київській області оголосили надзвичайну ситуацію у зв'язку з поширенням захворювань на грип та ГРВІ. Чого чекати у найближче майбутнж в Київському регіоні? Пропонуємо невеликий аналіз ситуації.
За інформацією прес-служби Київської облдержадміністрації, щодо рівня захворюваності на грип та ГРВІ - всього з початку епідсезону (вересень 2015) станом на 1 лютого 2016 року у Київській області захворіло 241 972 особи.
Варто зазначити, що січень характеризувався активізацією епідемічного процесу. Зокрема, епідемічний поріг було перевищено на 42,4%. За цей період в області на грип та ГРВІ захворіло майже 24 тисячі осіб, серед яких 52% - це діти до 17 років. Якщо порівнювати ситуацію із даними аналогічного періоду минулого епідемічного сезону (третього тижня), то тоді на грип та ГРВІ на Київщині захворіло 7487 осіб. Збільшення захворюваності відмічається на 68,7%.
За останніми даними, із 37 адміністративних одиниць Київщини (районів та міст обласного значення) у 20-ти епідпоріг є перевищеним, а у 5 з них епідпоріг перевищено більш ніж на 50%. Саме тому, на підставі статистики, комісія ухвалила рішення про оголошення на Київщині надзвичайного стану по захворюваності на грип та ГРВІ на обласному рівні.
У січні було ухвалено рішення про введення в дію заходів, передбачених на епідемічний період. Зокрема, введено обмеження щодо проведення масових заходів, особливо - в закритих приміщеннях. Для контролю ситуації фахівці-медики проводять щоденний аналіз рівня захворювання на Київщині. З початку епідсезону також обласна СЕС проводить регулярні перевірки різних закладів та об’єктів щодо виконання заходів стосовно профілактики грипу. В області було перевірено 180 об’єктів, у тому числі - заклади громадського харчування, лікарні, дитсадки та школи.
Як, зокрема, зазначив на цьому тижні керуючий справами Білоцерківського міськвиконкому Микола Антонюк, завдяки прийнятим в Білій Церкві заходам, вчасно введеному карантину та іншим обмеженням, зріст захворюваності дітей було призупинено (хоча, водночас, стали більше хворіти дорослі). Оптимістичні прогнози спаду захворюваності – ця тенденція очевидна. Хоча, як наголошують медики, варто, на жаль, очікувати наступну хвилю захворювань – вже у другій половині лютого.
грип 11