7 способів підвищити свою продуктивність
Чимало людей постійно живуть у стресі через те, що нічого не встигають. Завали на роботі, брак часу на домашні справи і, як наслідок, відсутність якісного відпочинку, можуть серйозно зіпсувати нам життя. Уникнути цього можна - достатньо підвищити продуктивність своєї праці. Для цього треба слідувати 7 простим правилам.
1. Розподіляйте свої сили раціонально
Другорядні завдання слід робити тоді, коли ваша продуктивність невисока. Якщо вам найкраще працюється вранці, не витрачайте дорогоцінні години свіжості на дрібниці - беріться одразу за головне. І навпаки - не відкладайте важливі завдання на той час, коли ви будете сонними, втомленими, тощо.
2. Визначайте пріорітети
Панувати свій день і складати списки справ дуже важливо. Але слід визначати, які справи є першочерговими. Для цього рекомендують виділяти три головних завдання на кожен день. Це дозволить не розпорошуватися на десятки різних справ і, в кінцевому підсумку, заощадити час і виконати більший об'єм роботи.
3. Слідуйте принципу "Роби менше"
Як свідчит досвід, зниження навантаження не знижує, а підвищує результативність праці. З одного боку, це дозволяє робітникам більш якісно виконувати роботу, а з іншого - зберігати мотивацію до праці.
4. Контролюйте свій час
Фахівці з організації праці радять працювати з інтервалом: зосереджуватись на 25 хвилин на роботі, а потім робити маленьку перерву на 5 хвилин. Кожні дві години слід робити велику перерву на 15-20 хвилин. Це дозволяє не перевтомлювати увагу і довше зберігати концентрацію.
5. Не робіть декілька справ одночасно!
Багатьох надихає приклад Юлія Цезаря, який міг робити десяток справ одночасно. Але це не більше, ніж красивий міф. Насправді розпорошення уваги на різні завдання різко знижує продуктивність праці і перевтомлює. Сполучати різні види роботи можна лише тоді, коли одну з них ми виконуємо повністю автоматично. Можна запросто мити посуд і слухати вебінар, але не слід слухати вебінар і одночасно заповнювати документи.
6. Дозуйте інформацію
В части інтернету і смартфонів ми постійно перевантажуємо себе інформацією. На практиці це призводить до психологічного виснаження і зниження працездатності, тому що мозок постійно змушений обробляти нову інформацію. Давайте собі відпочинок! Якщо ви зайняті розумовою працею, використовуйте перерви для прогулянок або іншої фізичної активності, а не для того, щоб поринути в соцмережі та онлайн-журнали.
7. Дотримуйтесь графіку
Життя по графіку - один з головних ключів до продуктивної праці. Намагайтесь чітко розмежовувати час роботи і відпочинку, розставляти пріорітети і контролювати витрати свого часу. Також це стосується режиму сну та прийому їжі, дотримання якого дозволяють уникнути проблем зі здоров'ям та впорядкувати денний графік.