11:45, 21 червня 2016 р.

Як врятуватися від спеки?

У Білій Церкві нарешті стало жарко. Турбуючись про своїх читачів, редакція сайту 04563.com.ua підготувала 5 основних правил, які допоможуть врятуватись від спеки. 

1. Пийте!

Вживання достатньої кількості рідини - запорука нормального теплового обміну в організмі. Найчастіше медики радять пити чисту негазовану воду у кількостях, оптимальних для кожної конкретної людини. Чай, кава, пиво та інші алкогольні напої викликають зневоднення, тому вживати їх слід в поміркованих кількостях. Тим більше, кофеїн та алкоголь серйозно навантажують серце та інші органи, які і без того потерпають від спеки. Що стосується солодких газованих напоїв, медики не радять їх пити взагалі.

2. Їжте, але помірно

Важка їжа у спеку - справжнє випробування для організму. По-перше, жирне, пересмажене, гостре та калорійне харчування перевантажує систему травлення. Її шалена робота сприяє нагріванню всього організму, чого у спеку бажано уникати. По-друге, нездорове харчування сприяє надлишковій вазі, а огрядним людям набагато важче переживати спеку. Тому літом бажано звернути увагу на легку їжу: птицю, рибу, салати, овочі та фрукти. Втім, переїдання не рекомендується за будь-якого раціону.

3. Ховайтесь від сонця!

Ця банальна порада важливіша, ніж здається на перший погляд. Нещадне літнє сонце може спричинити не тільки опіки, але і сонячний удар. Крім того, ультрафіолетове випромінювання може стимулювати виникнення онкозахворювань. Тому по можливості треба скоротити своє перебування на сонці, особливо в середині дня, коли випромінювання найбільш жорстке.

4. Дихайте вільно

Як не дивно, кондиціонер - не панацея, бо холодне повітря і свіже повітря - не одне і те ж. Тому в спеку треба слідкувати за провітрюванням, аби в приміщення поступала достатня кількість кисню. Підтримувати оптимальний термальний режим можна і за допомоги кондиціонеру, але не забуваймо і про прохолодний душ, який дозволяє ефективно уникнути перегрівання. Також не забувайте про зручний та легкий одяг, який не порушує кровообіг і не обмежує вентиляцію тіла.

5. Заощаджуйте сили!

В теплу пору року наша фізична активність зростає - ми згадуємо про спорт, подорожуємо, плаваємо, проводимо більше часу на вулиці. Однак, фізичні навантаження у спеку слід обмежувати. Для активного відпочинку на вулиці краще обирати ранкові та вечірні часи, а в години найбільшої спеки ховайтесь вдома або у спортзалах, обладнаних сучасними системами вентиляції. Якщо ви підпочиваєте на воді, також не забувайте про правила безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #спека #безпека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...