• Головна
  • Як вберегтись від теплового удару?
09:45, 1 серпня 2016 р.

Як вберегтись від теплового удару?

Тепловий удар - тяжкий стан, який виникає внаслідок перегрівання. З ладу виходять всі основні системи організму: центральна нервова система, серцево-судинна система, легені, шлунково-кишковий тракт. Іноді це виявляється у скороминущому поганому почутті, а іноді - загрожує життю.

Вд теплового удару не застрахований ніхто, навіть молоді та витривалі люди. Для цього зовсім не треба проводити на сонці цілий день - за певних обставин "схопити" тепловий удар можна і за 15 хвилин.

Перегрівання особливо небезпечне для дітей до 8 років та осіб похилого віку. Саме вони мають знижену здатність адаптуватись до надмірних температур. В групі ризику - особи, що страждають захворюваннями серця (ішемією, аритміями), гіпертонією та артеросклерозом. На них перегрівання справляє особливо тяжкий ефект і тепловий удар може закінчитись летально. Ще однією обтяжуючою обставиною є надмірна вага.

Симптоми теплового удару не важко розпізнати. Тепловий удар легкого ступеня супроводжується слабкістю, нудотою, запамороченням, прискореним пульсом та розширеними зіницями. В такому випадку людину достатньо перемістити в затінок, дати прохолодної води та умитися.

Тепловий удар середнього ступеня вирізняється тим, що людина не може самостійно надати собі допомогу, а іноді - навіть зв'язно попросити про допомогу. Температура тіла підвищується до 40 градусів, порушується координація рухів, виникає нудота, людина може втратити свідомість. В такому випадку слід забрати людину з сонця, дати їй холодної води і викликати швидку допомогу.

Теплові удари тяжкого ступеня у кожному четвертому випадку закінчуються летально. Температура тіла підскакує до 41%, починаються судоми і галюцінації. Такий стан розвивається майже миттєво, тому вчасно надати допомогу вдається не завжди.

Втім, уникнути теплового удару не важко. Перш за все, слід уникати знаходженя на сонці, особливо з 12:00 до 16:00, коли воно особливо пекуче. По-друге, слід носити легкого капелюха і легкий одяг з натуральних тканин. По-третє, в спекотну погоду треба вживати достатню кількість води і надавати перевагу легкій їжі.

Що ж до відпочинку на пляжі, про техніку безпечного засмагання читайте у нашому матеріалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Здоров'я #сонце
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...