У Білій Церкві сформувалась своя патріотична традиція
24 серпня, у 25-річницю Незалежності України, у Білій Церкві вже всьоме пройде Парад вишиванок. Не зайвим буде згадати, як формувалась ця патріотична традиція, започаткована «Молодою просвітою».
Перший Парад вишиванок у Білій Церкві пройшов у 2012-му – також на День Незалежності. Тоді це була радше протестна, ніж святкова акція. Учасники параду декларували свою незгоду з політикою тодішньої влади – передусім, у мовній та історичній царині. Дісталося і Леніну – під монумент на Торговій площі активісти поклали «вінок» з колючого дроту. У 2013-му Парад вишиванок також був скоріш протестним, ніж розважальним.
Третій Парад вишиванок – у 2014-му – пройшов на День Конституції. Цього разу, не зважаючи на «гарячу» обстановку в країні, захід мав ознаки фестивалю. Серед учасників параду проводився конкурс на кращу вишиванку, переможниця якого виграла подорож до Парижу. Втім, під час веселощів не забували і про війну. На зібрані під час параду благодійні кошти волонтери придбали амуніцію і засоби зв’язку для ЗСУ. Чевертий Парад вишиванок пройшов у також у 2014-му, у вересні. Цього разу у параді взяли участь бійці Білоцерківського зенітно-ракетного полку.
У 2015-му року до організації Параду вишиванок долучилось і управління освіти Білоцерківської міськради. Білоцерківцям надовго запам’ятався 30-метровий прапор України, який пронесли по вулицях міста школярі.
Того ж року, на День Прапора, на Білу Церкву звернула увагу вся Україна. Учасники шостого Параду вишиванок пронесли по місту 110-метровий прапор, який складався з 25 частин, що символізували 25 областей України. До акції долучились не лише школярі, але і представники національних менших міста та області. Окрім «Молодої Просвіти», співорганізаторами параду був відділ у справах сім’ї і молоді та управління освіти. Як виглядала святкова хода, дивіться на відео в кінці матеріалу.
Зараз «Молода Просвіта» готується до сьомого Параду вишиванок, який пройде у 25-ту річницю Незалежності України. Окрім традиційного конкурсу на кращу вишиванку, у програмі – виставка зброї, фестиваль національної кухні, а також інші цікавинки. Співорганізаторами дійства, окрім "Молодої Просвіти", є відділ у справах сім’ї і молоді управління освіти БМР.
Фото: "Молода Просвіта"
Відео: ПроБЦ