Лікарі звільнили діабетиків від щоденних уколів
Люди, хворі на діабет І типу, мають отримувати щоденні ін'єкції інсуліну. Також уколи змушені робити собі хворі на ІІ тип діабету у важкій формі. Але нещодавно американські дослідники з Університету Ніагара (Нью-Йорк) винайшли пігулки, які в найближчому майбутньому можуть замінити болісні уколи.
Необхідність уколів була зумовлена тим, що інсулін треба було "захищати" під час потрапляння у шлунок, де кислота розкладала протеїни ще до потрапляння у кров. Однак, дослідники винайшли новий спосіб вберегти інсулін він впливу агресивного хімічного середовища системи травлення.
Нові пігулки вкриті жирною оболонкою, виготовленою на основі сучасної технології холестосома. Як запевняють дослідники, оболонка є абсолютно натуральною, але при цьому допомагає інсуліну потрапляти у кров, уникаючи руйнації у шлунку.
В даний момент тривають клінічні тестування нових пігулок. В майбутньому, після завершення всіх етапів тестів та допрацювань, інсулінові пігулки можуть бути доступними для всіх потребуючих.
Нагадаємо, за даними на початок 2015-го в Україні було зареєстровано близько 1 200 000 хворих на цукровий діабет, тобто близько 3% населення країни. За даними медиків, діабет поширюється: якщо тенденція останніх років збережеться, кількість діабетиків в Україні до 2035-го року зросте на 35%.