• Головна
  • Повідомляйте про факти порушення антикорупційного законодавства правоохоронцями
15:20, 6 березня 2017 р.

Повідомляйте про факти порушення антикорупційного законодавства правоохоронцями

Повідомляйте про факти порушення антикорупційного законодавства правоохоронцями – заклик керівництва поліції Київщини

Існують телефони довіри та скриньки електронної пошти, куди мешканці міста можуть надсилати свої скарги щодо вчинення посадовими та службовими особами підрозділів та органів Національної поліції корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією .

Ці заходи проводяться з ціллю своєчасного отримання та оперативного реагування на факти вчинення таких правопорушень.

Контактні дані управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації Національної поліції України:

телефон: (044) 254 93 90, e-mail up zkpl @ police.gov.ua

Працівники управлінь внутрішньої безпеки Департаменту та внутрішньої безпеки Національній поліції України отримують інформацію на всі телефони довіри та на електронну пошту, які функціонують в головних управліннях Національної поліції в областях та місті Києві.

Отримують та обробляють повідомлення про зазначені факти у робочий час щодня, крім вихідних, листи на електронній пошті довіри перевіряються цілодобово.

Так само приймаються і повідомлення від співробітників Національної поліції України про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) іншою особою , анонімні, зроблені на підставі статті 53 Закону.

0800-50-02-02 (цілодобово)

Телефони та e - mail довіри, які функціонують у підрозділах поліції:

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції Україниstop_corruption_central@dis.np.gov.ua(044) 254-74-75
УВБ в Київській області[email protected](044) 527-73-62


Згідно з статтею 65 Закону за вчинення корупційних ( діяння, що містить ознаки корупції) або пов’язаних з корупцією правопорушень (діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження) особи, зазначені в частині першій статті 3 Закону, а саме – працівники поліції, притягаються до кримінальної , цивільно-правової, адміністративної та дисциплінарної відповідальності у встановленому порядку законом.

Відповідно до статті 40 Конституції України кожен має право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення чи особисто звертатися до органів місцевого самоврядування, органів державної влади та посадових і службових осіб цих органів. Ці державні органи, в свою чергу, зобов'язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у визначений законом строк.

Стаття 53 ( Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції ) розділу VIII Закону передбачає те, що:

- громадянин надає допомогу в запобіганні та протидії корупції (викривач),

- громадянин, котрий за наявності обґрунтованого переконання , що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог Закону іншою особою ;

- громадяни, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, перебувають під захистом держави . За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб у зв’язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші дії, спрямовані на захист від протиправних посягань, що передбачено Законом України «Про забезпечення безпеки громадян, які беруть участь у кримінальному судочинстві» ;

- громадянин або член її сім’ї не може бути звільнений чи примушений до звільнення , притягнутий до дисциплінарної відповідальності чи підданий негативним заходам впливу з боку керівника (атестація, відмова в призначенні на вищу посаду , переведення, зміна умов праці, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу через те, що працівник повідомив про порушення вимог Закону іншою особою.

Інформація про того, хто дав інформацію може бути розголошена лише зі згодою викривача, крім випадків, встановлених законом.

Можна відправити анонімне повідомлення про порушення вимог Закону . Така інформація підлягає розгляду , якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, котрі можливо буде перевірити .

У випадку підтвердження інформації, викладеної у повідомленні, про порушення вимог Закону, керівник відповідного органу вживає заходів для припинення даного порушення, щоб усунути його наслідків та притягнути винних громадян до дисциплінарної відповідальності. У разі виявлення ознак адміністративного або кримінального правопорушення також інформуються спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції.

Згідно з абзацу шістнадцятого статті 14 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, який був затверджений Законом України від 22 лютого 2006 р. № 3460/IV (дія якого поширюється на правоохоронців), громадянин рядового або начальницького складу органу внутрішніх справ, що повідомив про порушення вимог Закону України «Про запобігання і протидію корупції» іншим працівником поліції, не може бути звільнений зі служби чи змушений до звільнення або притягнутий до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з даним повідомленням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#телефонидовіриполіціі #антикорупційнітелефони #електроннаадресадовіри #антикорупційніконтактнідані #вКиївськійобласті #вУкраїні #стопкорупція #антикорупційнаполіція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...