• Головна
  • Пенсійна реформа-2018: чого чекати українцям
14:08, 19 березня 2017 р.

Пенсійна реформа-2018: чого чекати українцям

У вівторок 14 березня профільний комітет Верховної Ради та Кабінет Міністрів України презентували оновлений проект пенсійної реформи. Згідно з цим документом у 2018 році повинен запрацювати другий етап пенсійного забезпечення, в якому передбачається впровадження особистих накопичувальних рахунків працівників.

На сьогоднішній день 78% пенсіонерів отримують до двох тисяч гривень пенсії на місяць, 17%  - до 4 тисяч і 3% - більше 4 тисяч гривень. Пенсіонерів, які отримують пенсію за рахунок солідарної системи (близько 12 млн.чол.) пенсійна реформа не торкнеться. Однак, якщо її не запустити сьогодні, пенсії майбутніх пенсіонерів будуть ще значно менші.

За нинішньої пенсійної системи через зростаючий демографічний тиск, розмір пенсій буде знижуватися. Так, на сьогоднішній день на 5 працівників припадає 6 пенсіонерів, а через п’ять років їх кількість зросте до 8-10. Така ситуація позбавляє роботодавців стимулу для сплати єдиного соціального внеску та легалізації всіх зарплат, адже пенсії все одно будуть невисокими. Система персональних заощаджень повинна бути введена вже у 2018 році.

Спочатку 2018 року з кожної зарплати українця роботодавці будуть перераховувати 2% на його особистий пенсійний рахунок. Щороку, починаючи з 2018 р. по 2020р., відрахування будуть збільшуватися з 2% до 7% і будуть обов'язковими для всіх працюючих громадян України у віці до 35 років. Для більш старшого покоління вони будуть добровільними. Пенсія буде складатися для них таким чином: 60% буде виплачуватись із солідарної системи, 30% з особистих рахунків, 10% з недержавних пенсійних рахунків.

У випадку смерті, гроші, які залишаться на особистому пенсійному рахунку будуть успадковані. Також планується можливість зняття часткової, або всієї суми з пенсії на лікування, в цьому випадку наступні пенсійні виплати будуть значно меньшими.

За словами Павла Розенка віце-прем'єра Кабінету Міністрів, нинішній ЄСВ і податок на доходи фізичних осіб збільшувати не планується. У новий накопичувальний ПФ підуть доходи за рахунок зменшення податку на прибуток для роботодавців та урізання надходжень в існуючу солідарну систему.

Кабінет Міністрів пропонує вкладати свої накопичення в облігації внутрішньої державної позики для захисту їх від інфляції. Загальна прибутковість цих облігацій на даний момент не нижче поточного рівня інфляції.

Для того, щоб нова система почала працювати, депутати повинні будуть скасувати норму закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка передбачає його запровадження тільки при бюджеті без дефіциту.

На думку експертів, влада навряд чи встигне запустити Пенсійну систему до 2018 року, для цього необхідно не менше 1,5 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсійнареформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...