Журналістське розслідування
15:56, 5 квітня 2017 р.

Відкриті люки Білої Церкви

Журналістське розслідування

Кореспондент Білоцерківського інтернет-порталу провела журналістське розслідування на тему “Відкриті люки Білої Церкви”.

Все почалося 17 березня, коли Геннадій Дикий на зустрічі з місцевими мешканцями відповідав на  їх запитання щодо благоустрою міста. Чи робить щось  пан Геннадій  для міста  насправді, чи просто таким чином піариться перед населенням? Висновок поки що робити зарано. 

На зустрічі в кафе “Піца Челентано” міського голову я запитала: “Чи збираються в Білій Церкві щось робити з відкритими люками, а також з тими, які хитаються?” На що отримала таку відповідь міського голови: “Ми їх будемо закривати. Звертайтесь до ЖЕКу за адресою про місцезнаходження таких люків. Саме ЖЕКи  мають займатися цим питанням.”

Після цього, не гаючи марно часу, я звернулася до начальника КП БМР ЖЕК № 6 Олега Юліановича Лясківського з проханням закрити два люки, що знаходяться по вулиці Шевченка (біля входу в дитсадок № 35 “Вербиченька” та біля Управління освіти і науки білоцерківської міської ради).

Відкриті люки Білої Церкви, фото-1

Після тижневого очікування відповіді, отримую такий звіт:

“Справа  в тому, що кожен люк закріплений за якоюсь організацією. «Безхозних»  люків не може бути. Ну є і закинуті, звичайно, - не без того. Кожен люк  належить якійсь мережі: тепломережі, водоканалу, зв`язку і т. ін. На балансі ЖЕКа № 6 жодного відкритого колодязя немає. Якщо наш майстер, роблячи обхід прибудинкової території, помітить відкритий люк якоїсь мережі, він доповідає нам, а ми в свою чергу телефонуємо в тепломережу, водоканал і т.д. або надсилаємо їм листа щодо цього питання.” - сказав Олег Юліанович Лясківський, начальник КП БМР ЖЕК № 6. Також, він показав заявку щодо проведення обстеження прибудинкових територій  на наявність незакритих оглядових колодязів  та встановлення  їх належності.

Відкриті люки Білої Церкви, фото-2

То до кого ж звертатися, якщо у вас у дворі з’являються відкриті люки? Чому їх відкривають та забувають закривати? Чи, можливо, кришки колодязів розкрадають та здають на металолом? Але ж існує  стаття 270 (1) Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства з покаранням за такий злочин у вигляді штрафів  у розмірі від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У  Верховній Раді зареєстровано проект закону,  в якому окремою статтею  передбачено  покарання від 3 до 5 років тюремного ув'язнення за  крадіжку каналізаційних чи водопровідних люків і водостічних решіток,  а також за їх придбання та зберігання. А якщо крадіжка "заліза" стала  причиною травми або загибелі людини, то винуватцю загрожує до 12 років перебування за гратами.

А тим часом, поки різні інстанції вирішують, який відкритий колодязь кому належить, на прибудинковій території міського відділу освіти відкриті люки ростуть, як гриби - було два, стало  три. “Наші діти можуть провалитися у люк прямо перед входом у дитсадок. Вони грають у футбол  перед відкритим колодязем,  м’яч ледь не потрапляє у люки…”, -  скаржаться  матусі з двору біля ДНЗ “Вербиченька”. 

Чи виконає Геннадій Дикий свою обіцянку та посприяє закриттю цих колодязів - невідомо. А поки що сподіватимемося, що кількість відкритих люків у  Білій Церкві буде зменшуватись, а не зростати.

Відкриті люки Білої Церкви, фото-3
Відкриті люки Білої Церкви, фото-4
Відкриті люки Білої Церкви, фото-5

Раніше ми писали про те, що начальник комунального підприємства Білоцерківської міської ради ЖЕК №6 Кошляк Ю.М. звинувачував міського голову Геннадія Дикого у втручанні в його депутатську діяльність. Цікаво, чи подав пан Кошляк на Геннадія в суд з цього приводу?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відкриті_колодязі #відкриті_люки #хто_відповідальний_відкриті_люки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...