Весняний призов українців на строкову службу в армію
Українці отримують повістки в армію. В Україні призовна кампанія буде проходити до кінця травня, понад 14 тисяч молодиків планують закликати до лав Збройних Сил.
Відповідно до постанови уряду, військові комісаріати по всій країні мають закликати більше 14 тисяч українців віком до 27 років. “Сегодня” інформує кого і коли повинні відправити на службу в армію.
Коли і кого призиватимуть
Кількість призовників визначає уряд, а терміни призову - президент. Петро Порошенко підписав указ, відповідно до якого весняний призов в армію відбуватиметься в квітні-травні, а осінній - в жовтні-листопаді. Більше 14 тисяч українців по всій країні будуть закликані до військкоматів цієї весни. Найбільшу кількість призовників планують закликати в Дніпропетровській області (1480 осіб), а найменше в Луганській - 210 юнаків.
Весняна призовна кампанія українському бюджету обійдеться в 46,5 мільйона гривень. Величезну суму (45,2 мільйона) роздадуть "новобранцям" в якості одноразової матеріальної виплати. Отже, кожному призовнику повинні виплатити допомогу в розмірі 3200 гривень. Після підвищення мінімалки посадовці прийняли рішення виплачувати не дві мінімальні зарплати, а два прожиткових мінімуми.
У випадку, якби не було внесено правки в закон про "Про військовий обов'язок і військову службу" , в 2017 році розмір допомоги призовникам досяг би 6400 гривень, а бюджет призовної кампанії довелося б збільшити в два рази.
Призовна кампанія буде проходити в Україні до кінця травня.
На кожного призовника військкомат отримує 93 гривні на даний момент. Чим більше призовників, тим більше бюджет військкомату. В армію забирають українців, віком від 20 до 27 років. Для українців з вищою освітою магістра або спеціаліста термін служби складатиме до 12 місяців, а для солдат і матросів, сержантів та старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях - до 18 місяців.
Як покарають тих, хто ухиляється і хто має право на відстрочку
За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до 3-х років. Але на ділі, як повідомляє юрист Юрій Зюгманд, тим, хто ухиляється від служби "світить" умовний термін. Адвокат зазначає, що по закінченню умовного терміну судимість знімається. У разі, якщо військовозобов'язаний не з'явився до військкомату за повісткою, та не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення - від 170 гривень до 255 гривень. Згідно з ч. 4 ст. 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03. 1992 року № 2232-XII роботодавці мають сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку.
На відстрочку від служби мають право громадяни:
- що утримують непрацездатну матір або батька або іншого родича.
- що мають дитину віком до трьох років
- що самостійно виховують дитину (без матері)
- що мають двох і більше дітей
- що мають вагітну дружину або дружину-інваліда
- що являються сиротами
- що мають тимчасові проблеми зі здоров'ям
- у кого брат служить в цей же час в армії
- молодше 21 року і при цьому здобувають освіту на денній формі
- вчителі (на весь період роботи за фахом)
- медики (на весь період роботи за фахом)
- священики (на весь період роботи за фахом)
- поліцейські (на весь період роботи за фахом)
- підозрювані у кримінальних злочинах
Звільнитися від призову в армію мають право:
- Непридатні по стану здоров'я
- Молоді люди старше 27 років
Також, можуть забрати в армію українців віком до 43 років, які закінчили військову кафедру - так сказали в Генеральному штабі. Служити вони будуть півтора року зі збереженням за собою робочого місця.
Проводити часткову військову мобілізацію в Україні в 2017 році не планують. Рішення про чергову хвилю мобілізації в цьому році може прийняти тільки президент. До тих пір, поки ситуація на Донбасі не загострилася кардинально, такої необхідності немає. - сказали у Генштабі. На даний момент, у країні контрактники заміщають звільнених в запас бійців.