• Головна
  • Від віруса WannaCrypt в світі постраждало більше ста тисяч комп'ютерів
11:00, 15 травня 2017 р.

Від віруса WannaCrypt в світі постраждало більше ста тисяч комп'ютерів

До речі, ніхто з білоцерківців не спіймав вимагача WannaCrypt? За останні два дні кілька сотень тисяч комп'ютерів по всьому світу зазнали зараження, в першу чергу - в соціальних сферах різних держав. На даний момент відомо, що в Росії вірус вразив комп'ютери МВС, РЖД, інших державних установ, ряду банків і операторів мобільного зв'язку. Надходять повідомлення і про те, що WannaCrypt добрався навіть до Linux.

Проблеми почалися в п'ятницю - користувачам по всьому світу на електронну пошту почали надходити повідомлення, через які заражалися їх комп'ютери. Вірус зашифровував файли, вимагаючи винагороду в $300. Крім того, шкідлива програма попереджала: якщо не заплатити через три дні, то сума "штрафу" подвоїться, а через сім днів файли будуть втрачені безповоротно. За словами директора поліцейської служби Євросоюзу Роба Уейнрайт, за добу було уражено понад 200 тисяч комп'ютерів в 150 країнах.

Карта атак вируса WannaCrypt

Карта атак вируса WannaCrypt

Ефект WannaCrypt виявився настільки потужним, що глави Центробанків "великої сімки" випустили спеціальну резолюцію про спільну боротьбу з кіберзлочинністю. При цьому поки що не відомо, хто стоїть за атакою, але, за інформацією західних ЗМІ, перші комп'ютери заражалися з Китаю.

Нагадаємо, вірус шифрує найважливіші документи з комп'ютера і пропонує для розблокування відправити на біткойн-гаманець $300.

Від віруса WannaCrypt в світі постраждало більше ста тисяч комп'ютерів, фото-2

Про всяк випадок даємо найпростіші поради, як убезпечити свій комп'ютер:

 1. Оновіть Windows до найновішої версії. Можна просто окремо завантажити критичний патч, який закриє уразливість: https://vk.cc/6DkpDR. Дізнатися точну версію своєї версії Windows можна через командний рядок (CMD.exe), вбивши команду "winver" (без лапок)

 2. Не відкривайте ніякі незнайомі повідомлення з вашої пошти, особливо з вкладеннями форматів .exe і .js. Звучить банально, так, але тим не менш, варто про це попередити менш досвідчених користувачів ПК, наприклад, ваших батьків, або молодших членів сім'ї.

 3. Бекапьте, бекапьте і ще раз бекапьте. Продублюйте всі важливі дані (фотографії, документи, колекцію музику) на хмарні сховища. Навіть з безкоштовними тарифами можна спокійно вмістити важливі файли на кілька "хмар".

P.S. У хакерів, які відправили цей вірус, зараз на рахунку в біткойнов близько $ 31000, що з урахуванням всесвітнього поширення WannaCrypt не так вже й багато.

Читайте інші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#WannaCrypt #вірус #комп'ютери #хакери #програміст #злом #кіберзлочинність #Держспецзв'язку #кіберполіції #новиниБілоїЦеркви #новиниБЦ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...