• Головна
  • Заборона "1С" в Україні: стало відомо, що робити бухгалтерам
14:30, 18 травня 2017 р.

Заборона "1С" в Україні: стало відомо, що робити бухгалтерам

В Україні система "1С" є найпоширенішою. Знайти її можна практично на кожному підприємстві.

Незважаючи на те, що "1С" вважають бухгалтерською програмою, в її функціоналі також є управління торгівлею та персоналом, розрахунки в роздрібній торгівлі, документообіг тощо. Як відзначають експерти, в Україні програмою користуються близько 500 000 підприємств.

Після того, як були введені санкції проти "1С" та інших російських компаній, в Україні серед користувачів з'явилася паніка.

« Телефон просто червоний: з усієї країни дзвонять і питають, що робити з забороною. Влада нічого не пояснює, а бухгалтери бояться колапсу, що обчислювати їм доведеться знову все вручну,  – розповіла віце-президент Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів Олена Макеєва.

Як відзначили в прес-службі компанії "1С", незважаючи на санкції і блокування активів, на сьогоднішній день програма працює, технічна підтримка здійснюється в штатному режимі, а використання програмних продуктів повністю відповідає чинному законодавству України.

Що далі?

Олена Макеєва завила про відсутність будь-яких комунікації влади з бізнесом. За її оцінками, на сьогоднішній день в Україні немає альтернативи "1С" по функціональності та ціні, а іноземні аналогічні ІТ-продукти коштують дорожче і перейти на такі програми зможуть тільки великі підприємства.

Заборона "1С" в Україні: стало відомо, що робити бухгалтерам, фото-1

Нові компанії, які захочуть придбати «1С» будуть змушені користуватися нелегальним софтом або переходити на альтернативні продукти. Аналоги SAP, Oracle - ERP- системи дорожче і важче для освоєння бухгалтерами та користувачами малого і середнього бізнесу.

Які зміни торкнуться всіх користувачів?

У компанії повідомили, що прямої заборони на торгівлю продукцією "1С" в Україні немає. Відзначається, що компанія продовжить надавати оновлення для існуючих клієнтів, але не зможе продавати нові продукти.

Таким чином, для клієнтів програмного продукту не повинно нічого змінитися.

« Санкції стосуються тільки юридичних осіб - продавців і розробників. Користувачів обмеження не стосуються. Використання раніше купленої ліцензії є законним і до користувачів з перевірками СБУ не має права приходити, -  пояснив Гадомський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#1с #бухгалтер #програмнезабезпечення #санкції #указПрезидента #новиниБілоїЦеркви #новиниУкраїни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...