• Головна
  • Платні і безоплатні послуги: що пропонує медична реформа
12:30, 8 червня 2017 р.

Платні і безоплатні послуги: що пропонує медична реформа

Сьогодні, 8 червня на порядку денному Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо проведення медичної реформи в державі.

Депутати, нарешті, зважилися на реформу, яка очікує свій час не перший місяць, та й не перший рік. В основі законів - кілька інноваційних положень, які повинні повністю змінити систему охорони здоров'я в країні і надання медичної допомоги населенню.

Мета всіх перетворень проста і зрозуміла - як заявляв прем'єр-міністр Володимир Гройсман - продовження життя українців. На сьогоднішній день середня тривалість життя серед українців одна з найнижчих в Європі.

Платні і безоплатні послуги: що пропонує медична реформа, фото-1

Отже, ключові положення української медичної реформи:

1. Принцип «гроші ходять за пацієнтом». Держава припиняє фінансування з бюджету стін лікарень, відтепер фінансуватимуть надання конкретних медичних послуг і ліків конкретній людині.

2. Принцип «державний гарантований пакет». Держава зобов'язується оплачувати пакет медичних послуг і ліків за єдиним встановленим тарифом, який буде встановлюватись та щорічно затверджуватись Кабінетом Міністрів України.

3. Вводиться новий механізм реалізації конституційного права на безкоштовну медичну допомогу та отримання медичних послуг і лікарських засобів.

4. Повне державне відшкодування надання первинної (допомога педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів), екстреної (невідкладна допомога – термінові операції, в т.ч. в разі серцевого нападу, гострого апендициту, переломів) та паліативної (пацієнтам, що мають смертельні захворювання, щоб полегшити їхні страждання, перш за все надання адекватного знеболювання) медичної допомоги.

5. Запроваджується принцип офіційної спільної оплати послуг між державою та пацієнтом за фіксованим і затвердженим тарифом (дооплата за медичні послуги з боку населення буде відшкодовуватися, в тому числі, і за рахунок пацієнта, страховки і місцевих бюджетів).

6.Заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності будуть надавати медичні послуги в рамках державного гарантованого пакету. Це буде реалізовуватись відповідно до договорів про медичне обслуговування населення, які укладаються з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері організації фінансування надання медичних послуг. Оплату за послуги, які надаватимуть пацієнтам, здійснюватимуть на підставі цих договорів.

7. Поступово, починаючи з 2018 року, будуть впроваджуватись державні фінансові гарантії на медицину для населення в цілому і додаткових фінансових гарантій з повною оплатою лікування для воїнів АТО. З січня 2018 року пацієнти обиратимуть лікаря з надання первинної медичної допомоги і мають підписати з ним угоду на обслуговування – декларацію.

8. Визнаватимуться міжнародні клінічні настанови, які допоможуть використовувати кращі світові досягнення та практики доказової медицини.

9. Всі існуючі пільги у сфері медичного обслуговування зберігаються.

Читайте інші новини з розділу "Суспільство".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичнареформа #медицина #лікарні #першамедичнадопомога #ліки #новиниБілоїЦеркви
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...