• Головна
  • Реформа ЖКГ: ЖЕКи ще будуть діяти
10:30, 22 червня 2017 р.

Реформа ЖКГ: ЖЕКи ще будуть діяти

1 липня минає два роки з моменту вступу в силу закону "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", метою якого було поліпшення комунальних послуг жителям багатоповерхівок.Головним нововведенням документа було запровадження інституту управителів будинками, в яких не створені ОСББ.

Робота управителів повинна була полягати в забезпеченні умов, в яких мешканці могли б користуватися гарячою і холодною водою, чистими під'їздами, теплими батареями тощо. Також управителі повинні укладати договори з постачальниками послуг і контролювати їх виконання. Однак, вже два роки реформа буксує.

Реформа ЖКГ: ЖЕКи ще будуть діяти

Реформа ЖКГ: ЖЕКи ще будуть діяти

Про що йдеться у Законі

Згідно ст. 13 Закону, якщо за один рік від дня набрання чинності законопроекту (1 липня 2015 р.) співвласники будинку, в якому не було створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління будинком, туди повинен призначатися управитель. Призначати управителів повинні місцеві органи влади на конкурсній основі, а їх зарплату планували включити в рахунки за комунальні послуги, що автоматично підвищувало б суми в платіжках.

До 1 січня 2017 року Верховна Рада повинна була відстрочити цю норму, однак зараз вона продовжує діяти лише на папері.

За словами голови Спілки власників житла України Олексія Кучеренка, на сьогоднішній день цю норму не можна правильно виконати. Це пов'язано з тим, що Кабінет Міністрів не розробив нормативи, а органи місцевого самоврядування діють на свій страх і ризик.

За словами експерта ринку ЖКГ Олександра Сенченко, в місцевих бюджетах немає зайвих грошей для проведення конкурсів і достатньої кількості бажаючих, які відповідали необхідним вимогам: профільній освіті, досвіду роботи в сфері ЖКГ.

Які перспективи?

У Міністерстві регіонального будівництва, розвитку та житлово-комунального господарства відзначають, що закон не може працювати в повну силу. Для того щоб документ став ефективним, Верховній Раді необхідно прийняти у другому читанні закон «Про житлово-комунальні послуги», де вже прописана відповідальність, права постачальника послуг і споживачів, а також їх якість. Днями закон повторно буде розглянуто у Верховній Раді.

Незважаючи на це, процес повільно відбувається. За даними Міністерства регіонального будівництва, розвитку та ЖКГ, станом на 1 червня 2017 року, в 30% багатоповерхових будинків або більше 42 тис., вже є «власники». З них, 24,7 тис. ОСББ, 8,6 тис. - визначені управителі, а в 6,2 тис. їх призначила місцева влада. Ще в 18,5 тис. будинках оголошений конкурс на управителів.

Читайте також: Податок на «зайві метри»: скільки українцям доведеться заплатити за нерухомість у 2017 році

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РеформаЖКГ #ЖЕК #комунальніпослуги #ОСМД #управителі #новиниБілоїЦеркви #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...