МОЗ запустив eHealth: що зміниться в лікарнях
Міністерство охорони здоров'я запустили електронну систему eHealth на яку поступово перейдуть всі лікарні. На сьогоднішній день медичні заклади вже почали реєстрацію в системі.
Коли медкарти стануть електронними
Завдяки введенню в роботу системи eHealth пацієнти зможуть вибирати лікаря і записуватися на прийом у зручний для них час. Для цього всім українцям необхідно підписати з терапевтом або сімейним лікарем декларацію. Після цього медичні співробітники внесуть в електронну систему необхідну інформацію про пацієнта: паспортні дані, ідентифікаційний номер, телефон та електронну пошту для підтвердження реєстрації. Крім цього, eHealth стане інструментом оплати роботи лікарів.
МОЗ запустив eHealth: що зміниться в лікарнях
Національна служба здоров'я за одного пацієнта буде платити лікарю 210 гривень на рік. Зарплата медичних працівників буде залежати від кількості зареєстрованих електронних декларацій. Чим їх більше - тим вищою буде зарплата.
Електронна система допоможе втілити задум реформи в життя - коли гроші йдуть за пацієнтами. Реформа вступить в силу у 2020 році, тому до цього часу необхідно забезпечити внесення всіх медичних даних пацієнтів, щоб пацієнти мали можливість переглядати свої довідки в режимі онлайн, де вони були і що їм було призначено. Крім цього в інтернеті будуть відображені результати всіх аналізів.
МОЗ запустив eHealth: що зміниться в лікарнях
Насамперед вносити про себе всі дані будуть лікарні. Після цього парламент проголосує за законопроекти, згідно з якими буде внесено поняття "електронна система охорони здоров'я".
У липні почнуть реєстрацію в системі лікарі первинної медицини - терапевти, сімейні лікарі та педіатри. А з серпня в eHealth лікарі будуть складати декларації з українцями.
Лікарі отримають нові можливості завдяки новому електронному сервісу. Адміністрація медичних закладів зможе збирати аналітику по захворюваності, дізнається, хто з медиків користується більшою популярністю.
За допомогою сервісу вдасться уникнути недозавантаженості в роботі лікарів. В майбутньому планується також запровадження електронних рецептів.
МОЗ запустив eHealth: що зміниться в лікарнях
Як зазначила Уляна Супрун, більшість українських лікарень оснащені комп'ютерами та інтернетом. А там, де їх немає, і. о. міністра порадила звернутися за грошима до міських бюджетів і за рішенням місцевих рад закупити всю необхідну техніку для медичних установ.
У 2018 році Міністерство охорони здоров'я планує закласти в бюджет гроші на інвестиційні проекти, частина з яких піде на закупівлю такого обладнання.
Читайте також:У Білій Церкві в приміщенні міської лікарні №1 облаштують хоспіс