• Головна
  • Спалах ботулізму в Україні: хвороба набирає обертів
19:00, 26 червня 2017 р.

Спалах ботулізму в Україні: хвороба набирає обертів

Лише за останні три місяці в Україні зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 з них летальні. На сьогоднішній день хвороба продовжує набирати обертів.

Ботулізм викликаний паличкою Clostridium botulinum та її токсином, який міститься в неправильно приготованій рибі, консерви тощо. Це досить тяжке захворювання внаслідок якого відбувається ураження нервової системи, спинного та довгастого мозку, а також до розвиток гострої і прогресуючої дихальної недостатності. У випадку відсутності належного лікування не виключаються летальні випадки.

В природі широко поширені збудники ботулізму. Вони виявляються у кишечниках домашніх та диких тварин, риб, водоплавних птахів. У випадку потрапляння у зовнішнє середовище (ґрунт, мул озер і річок) спори можуть довго зберігатися і накопичуватись. Харчові продукти, які забруднені ґрунтом або вмістом кишечника тварин, птахів, риб можуть містити спори або вегетативні форми збудників ботулізму. Однак захворювання може виникнути тільки під час вживання тих, які зберігалися при анаеробних (безкисневих) умовах без достатньої попередньої термічної обробки.

Найчастіше це консерви, особливо ті, які приготовані в домашніх умовах, копчені, в’ялені м’ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку вегетативних форм збудників.

Зараження ботулізмом

Зараження ботулізмом відбувається внаслідок вживання продуктів, в яких містяться токсини бактерій ботулізму. Хвороба не передається від людини до людини. Перші симптоми проявляються впродовж 12-36 годин після вживання продуктів, в яких містяться токсини. Відбувається підвищення температури, стомлюваність, нудота, головокружіння, порушення зорових функцій, сухість в роті, утруднення ковтання та параліч м’язів. Внаслідок паралічу може бути ускладнено дихання, і як наслідок, смерть хворого.

Як попередити хворобу?

Для того, щоб попередити захворювання необхідно дотримуватись технології приготування консервованих харчових продуктів, копчених та в’ялених виробів з м’яса та риби.

Свіжу рибу необхідно випотрошити, промити питною водою, посолити і зберігати при температурі +20С – + 40С до досягнення концентрації солі у м’язах 9-10%, а потім вже в’ялити чи коптити.

Під час приготування рибних або м’ясних консервів потрібно декілька разів простерилізувати продукти з певними проміжками часу. Після останньої стерилізації необхідно швидко охолодити блюдо та зберігати в холодному місці.

Під час консервування овочів, фруктів та грибів використовуйте доброякісні та свіжі продукти, без ознак гнилі. Перед цим ретельно промийте їх питною водою та дотримуйтесь рецептури та технології приготування.

Не придбайте в’ялену та копчену рибу і м’ясо, консерви домашнього виготовлення в місцях стихійної торгівлі.

Читайте також:МОЗ запустив eHealth: що зміниться в лікарнях

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ботулізм #небезпечнахвороба #риба #новиниБілоїЦеркви #новиниУкраїни #симптомиботулізму
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...