• Головна
  • Великі "комунальні" зміни: кому через нові закони доведеться платити за енергоаудити
16:30, 24 липня 2017 р.

Великі "комунальні" зміни: кому через нові закони доведеться платити за енергоаудити

Великі "комунальні" зміни: кому через нові закони доведеться платити за енергоаудити

В Україні запустять спеціальний фонд для кредитування проектів тепломодернізації будівель

20 липня президент Петро Порошенко підписав два важливих законопроекти: "Про енергетичну ефективність будівель" і "Фонди енергоефективності (ФЕ)". В результаті найближчим часом в Україні запрацює ринок енергоефективності. Професійні аудитори будуть оцінювати стан будівель, і визначати, як "врятувати" багатоповерхівки від тепловтрат. Завдяки енергоаудиту власники або покупці будинків чи квартир володітимуть актуальною інформацією про енергетичні характеристики будівель.

Повна термомодернізація однієї типової багатоповерхівки обійдеться в 5-8 млн гривень. В Україні близько 85% багатоповерхівок потребують термомодернізації.

Крім цього, велика кількість тепла втрачається в бюджетному секторі, зокрема у будівлях садочків, шкіл, місцевих адміністрацій тощо.

З бюджету України планують виділити близько 800 млн гривень, 25 млн євро виділить Німеччина і ще 100 мільйонів євро – Європейський Союз. Всі кошти будуть спрямовані на кредити для власників приватних будинків і ОСББ. Перед тим, як взяти участь в програмі, вони повинні вибрати продукт Фонду енергоефективності і провести енергоаудит.

Професійні аудитори будуть визначати, які роботи потрібно провести та складатимуть кошторис. Після цього документи необхідно подати в банк, який видаватиме кредити на оплату роботи підрядників і матеріали. Після проведених робіт Фонд буде проводити ще один енергоаудит з метою перевірки результатів модернізації.

Відповідно до закону "Про енергетичну ефективність будівель", сертифікат енергоефективності повинні будуть отримати: новобудови, будівлі місцевої та державної влади, бюджетні установи, якщо проводиться модернізація. Платити за енергоаудит та сертифікат будуть власники будівлі. Правда, в законі є уточнення: документи почнуть перевіряти тільки на початку наступного року. При цьому отриманий документ буде дійсний 10 років. Порушникам загрожує штраф - від 3400 до 5100 гривень.

Читайте також: Уряд дав «зелене» світло на утеплення багатоповерхівок із автономною системою теплопостачання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#президент #закон #енергоаудит #закон #новини #БілаЦерква #тепломодернізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...