• Головна
  • Що робити, якщо дитина знайшла надворі шприц і вкололася: поради від дитячого інфекціоніста
Актуально
07:31, 27 липня 2017 р.

Що робити, якщо дитина знайшла надворі шприц і вкололася: поради від дитячого інфекціоніста

Актуально
Що робити, якщо дитина знайшла надворі шприц і вкололася: поради від дитячого інфекціоніста

Сучасні мами знають все: що робити якщо малюк кашляє, у нього висока температура... але, найчастіше, не знають тільки одного - що робити в ситуації, коли дитина вкололася голкою від шприца. Часто в паніці, батьки роблять все те, що може тільки погіршити стан справи.

Отже, що ПОТРІБНО робити якщо дитина вкололася голкою від шприца:

  • Спокійно забрати з рук дитини голку (спокійно, а не з криком, якщо малюк виривається і пручається, наляканий вашим криком - він може поранитися ще раз голкою)
  •  Відкласти голку на час в таке місце, щоб ніхто інший не схопив голку, але Ви знаєте де вона лежить (НЕ викидаємо в смітник)
  •  Уважно оглянули дитину на наявність ранок від голки
  •  Якщо ранка є, але з неї не тече кров - помити руки з милом (або просто помити руки водою (своя питна з рюкзака або проточна з крана, що виведений з підвалу житлового будинку) або протерти вологою серветкою, а по приходу додому - вже з милом)
  •  Якщо ранка є і з неї тече кров - підставити ранку під проточну воду (питна ваша або з підвального крана і в квартирі когось із мешканців будинку) і тримайте ранку під проточною водою до тих пір, поки кров не перестане йти, потім помити руки з милом.
  •  Після того, як руки помиті і кров не тече - акуратно взяли голку, запакували або поклали в пляшку.

З дитиною і голкою вирушаємо до Білоцерківської лікарні №3, вул., який знаходиться за адресою: м. Біла Церква, вул. Карбишева, 12.

У Центрі за допомогою експрес-методів буде перевірено, чи є на голці заражена кров, оцінять ризик можливого зараження дитини, запропонують здати аналізи дитині і при високому ризику зараження малюкові буде проведена так звана постконтактна профілактика (протягом місяця дитина повинна приймати ліки, видані в цьому Центрі), яка зведе до мінімуму розвиток захворювання.

Що робити не можна ні в якому разі:

  • Вичавлювати кров з ранки
  • «Припікати» ранку йодом, зеленкою і чимось ще

Тобто НЕ МОЖНА проводити будь-які маніпуляції з раною (крім промивання під проточною водою).

  •  Пускати ситуацію на самоплив, може, пронесе або в Центр звертатися соромно, там же пальцями затикають тощо.

Чому не можна видавлювати, «припікати» і т.д.? Начебто кров краще видавити і видалити можливу інфекцію з неї, а обробка антисептиками призведе до знезараження рани. Така думка в даній ситуації є хибною, точніше, навіть небезпечна!

Справа в тому, що проводячи всі ці маніпуляції з раною ви тим самим можете «збільшити» ранову поверхню, а спиртові розчини антисептиків теж мають «дратівливу» дію. Ризик зараження залежить від багатьох факторів, в тому числі і від розміру рани. Збільшуючи таким чином рану, ви збільшуєте ймовірність зараження малюка.

Ну а «ховатися» від ситуації вже тим більше не вихід. Голка може містити кров зараженого ВІЛ-інфекцією і відповідно це може позначитися на здоров'ї малюка.

Ми бажаємо Вам ніколи на практиці не застосувати ці знання, нехай вони так і залишаться теоретичними! Зростайте здоровими!

Читайте інші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #шпирц #дитячийінфекціоніст #новини #БілаЦерка #ВІЛ #СНІД
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
Силовая алюминиевая крышка кузова для пикапа любой модели от производителя. Надёжная, герметичная, прочная, практичная. Производится по индивидуальной технологии, из качественных материалов разных модификаций учитывая потребности в использовании. Гарантия
15:59, 30 квітня
108
live comments feed...