• Головна
  • Чому українців штрафують за машини на іноземних номерах
10:30, 3 серпня 2017 р.

Чому українців штрафують за машини на іноземних номерах

Нерозмитнені автомобілі на іноземній реєстрації

Нерозмитнені автомобілі на іноземній реєстрації

В Україні почали штрафували власників нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації за порушення митних правил. Розміри цих штрафів вражають...

Так, нещодавно, Київський апеляційний адміністративний суд постановив стягнути з власника Mercedes-Benz E320 на литовських номерах штраф у розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів – 1 681 846 гривень. Аналогічне рішення було винесено власнику Audi A4 на польських номерах. Однак, штраф в цьому випадку виявився трохи меншим – 443 тис. грн.

На сьогоднішній день в Україні діють два основних види тимчасового ввозу автомобілів у країну. Тимчасове ввезення автомобіля передбачає для громадян-нерезидентів ввезення на термін в 1 рік без сплати митних зборів і мит. Такі транспортні засоби дозволяється використовувати тільки громадянами-нерезидентами. Для ввезення громадянами України, необхідно здійснити виплату мита. Податок залежить від об'єму двигуна.

Як відзначає юрист Антон Деньгуб, найчастіше автомобілі, що ввозяться в Україну, оформляються на іноземні фірми, а покупець транспортного засобу за документами є або співробітником, або довіреною особою цієї компанії. Саме юридичні тонкощі і стали причиною багатотисячних штрафів.

«Проблема в тому, що посередники вселяють покупцям, що автомобіль знаходиться в їх власності. Але суть в тому, що такий автомобіль може бути використаний тільки для виконання завдань фірми і по факту не є власністю покупця. Тому необхідно йти від схеми, коли люди заявляють, що той чи інший ввезений автомобіль є їх власністю", - зазначає Антон Деньгуб.

Проте, відзначає юрист, співробітники поліції, при зупинці транспортного засобу, мають право вимагати тільки стандартний пакет документів: водійські права, техпаспорт і поліс ОСАГО.

Чому українців штрафують за машини на іноземних номерах

Чому українців штрафують за машини на іноземних номерах

Чи можуть українці використовувати транспортні засоби, ввезені іноземцями

Багато хто вважає, що Стамбульська конвенція дозволяє українцям використовувати транспортні засоби, ввезені іноземцями. Дійсно, стаття 7 додатку С до Конвенції дозволяє третім особам використовувати тимчасово ввезені автомобілі. Але для того, щоб розібратися, які транспортні засоби і кому можна використовувати, наведемо повний текст цієї статті.

«a) транспортні засоби комерційного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення і які здійснюють свою діяльність на користь останнього, навіть якщо вони зареєстровані або постійно проживають на території тимчасового ввезення;

b) транспортні засоби приватного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення. Кожна Договірна Сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема якщо вона використовує його від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.»

Як бачите, транспортні засоби комерційного використання можуть використовувати і українці, які працюють на користь власника такого транспортного засобу (іноземця чи іноземну компанію). Тобто вони повинні перевозити товари на користь такого власника транспортного засобу. Але це не означає, що такий автомобіль можна безконтрольно передавати. Для цього є установлений порядок.

Що стосується транспортного засобу приватного використання, то тут Конвенція надає право кожній державі-учасниці Конвенції, самій вирішувати, чи надавати своїм громадянам право використовувати такі автомобілі. В Україні це питання вирішено не на користь громадян – тимчасово ввезені транспортні засоби особистого використання заборонено передавати іншим особам (згідно з частиною 4 статті 380 Митного кодексу України).

Як ми бачимо, Стамбульська конвенція в Україні дозволяє тільки нерезидентам тимчасово ввозити легкові автомобілі без сплати мита. Українець зможе скористатися такими пільгами тільки, якщо буде ввозити автомобіль комерційного використання з належно оформленими документами. Тільки врахуйте, що навіть у такому випадку мова йде про ввезення транспортного засобу не на строк до 1 року, а тільки на час, необхідний для здійснення перевезення вантажів (частина 1 статті 9 додатку С до Конвенції). Тому будьте пильні і не довіряйте пустим обіцянкам.

Читайте інші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нерозмитненийавтомобіль #новини #митниця #литовськіавтомобілі #штраф #іноземнареєстрація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...