Конопляні засоби: краса, дарована природою
Конопляні засоби
Косметика на основі конопляного насіння та олії – досить новий, проте шалено популярний тренд. Чому за нею «ганяються» споживачі бьюті-індустрії та навіть «зірки» надають їй перевагу?
В чому сила конопель?
Насіння коноплі, листя та суцвіття конопель буяють різноманітними фітосполуками, що надзвичайно корисні для шкіри й волосся. Це, наприклад:
8 незамінних жирних кислот, так звані речовини молодості;
мінерали та солі фосфору, калію, магнію, марганцю, заліза, сірки, цинку, хрому, срібла, міді тощо;
повний склад вітамінної групи В: від В1 до В9;
трійка життєдайних вітамінів С, Е, А;
20 цінних амінокислот;
глобулін та альбумін – білки, що дуже схожі з білками нашої крові.
Й це не повний перелік «скарбів», які містяться у конопляному насінні, стеблах та квітах: науковці кілька десятиріч вивчають їх склад, проте щоразу виявлять нові, корисні складники.
Не дивно, що потужні косметичні компанії все більшу увагу звертають на коноплі. Багато відомих виробників зробили витяжки з них основним компонентом ефективних засобів для шкіри й волосся. Зокрема, підвищеним попитом користується косметично-конопляна продукція, яку виготовляють у Британії, Нідерландах,Чехії. Лише протягом останнього року, як свідчить статистика, цікавість до косметики на основі конопель зросла в Європі на 23 відсотки.
Що ж це за косметика?
Власне, це повний арсенал засобів догляду:
зволожуючі креми й лосьйони;
креми та сироватки проти старіння;
скраби з конопляним лушпинням;
мило, збагачене конопляною олією;
шампуні для відновлення волосся;
живильні бальзами для губ;
сонцезахисні емульсії;
масажні олії, інше.
Кому корисна конопляна косметика?
Передовсім, рекомендується вона для повсякденного догляду за обличчям і тілом, особливо, коли шкіра суха, схильна до лущення, утворення зморщок.
Крім того, засоби з насіння коноплі, наприклад https://planseeds.com/ua/seeds/outdoor/, живлять шкіру, підвищують її тонус та еластичність, гальмують процеси старіння, лікують дерматити і акне, надають волоссю пишності та застосовуються, коли шкіра голови надто суха і лущиться.
Широко застосовуються конопляні інгредієнти і в дитячій косметиці, що свідчить про їх цілковиту безпеку.
Конопляний догляд вдома
Використовувати в якості косметичних засобів можна й конопляну олію у чистому вигляді. Ось кілька домашніх рецептів, які за короткий час повернуть личку пружність та гладеньку текстуру.
Маска-ліфтинг
Дві ложки йогурту з’єднати з жовтком перепелиного яйця, дрібкою морської солі та влити в суміш 15 мл конопляної олії. Перемішати й нанести на очищене обличчя на 15 хвилин.
Маска від вугрів
Півтори ложки блакитної глини змішати з ложкою висівок та ложкою конопляної олії. Долити води до зручної консистенції. Тримати на обличчі до висихання.
Косметика на основі конопляних продуктів – унікальна. Головний її «козир» у тому, що, на відміну від інших косметичних засобів, котрі виготовляються з нафти та її похідних, конопляні препарати – абсолютно натуральні, тож засвоюються шкірою на 100 відсотків.