В Білоцерківському водосховищі виявили 8 незаконних трубопроводів
Верхнє білоцерківське водосховище є основним регулятором в басейні річки Рось, що забезпечує водою місто Біла Церква Київської області та місто Умань Черкаської області.
Про це повідомляє прес-служба Басейнового управління водних ресурсів річки Рось.
У зв’язку зі спрацюванням водосховища у вересні місяці на 0,8 м нижче нормального підпірного рівня, вода «відступила» від берегової лінії на відстань від 1,5 до 9,5 м залежно від рельєфу.
Тому, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось було прийняте рішення щодо проведення робіт з очищення дна водосховища, що забезпечує водою місто Біла Церква Київської області та місто Умань Черкаської області.
Загалом працівниками БУВР Росі було прибрано 12,9 га дна водосховища в адміністративних межах Пилипчанської та Трушківської сільських рад Білоцерківського району Київської області.
У прибережних захисних смугах було виявлено 33 сміттєзвалища. Зібрано та вивезено 3,8 т сміття. Під час заходу виявлені 3 місця розмиву берегової лінії. Два з них незначні (від 5,5 до 15 м), одне - до 100 м.
Особливе занепокоєння викликає головна знахідка - вісім трубопроводів, що прямують від приватних будівель прямісінько до акваторії Верхнього білоцерківського водосховища. Питання їхнього призначення невідоме. Це питання повинні вирішувати ті компетентні органи, які приймали їх в експлуатацію, а також інші контролюючі органи.
Також виявлено птахоферму – качатник, який своєю сітчастою огорожею на 100 м заходить у акваторію водосховища.
В багатьох місцях садиби загороджені до урізу води, вільний прохід береговою лінією неможливий. У прибережних захисних смугах розміщені будинки, господарчі споруди, городи, самовільно збудовані водонапірні башти, огорожі. Режим обмеженої господарської діяльності на землях водного фонду не дотримується.
Нагадаємо, що підприємство ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» повідомляло, що причиною погіршення якості води у Верхньому білоцерківському водосховищі є стояча вода та спека, яка призводить до маловодності та цвітіння водоростей у водосховищі.