• Головна
  • Скільки білоцерківцям коштуватиме накрити стіл на Новий рік - по-бідному, по-середньому і по-багатому
15:51, 22 грудня 2017 р.

Скільки білоцерківцям коштуватиме накрити стіл на Новий рік - по-бідному, по-середньому і по-багатому

Скільки білоцерківцям коштуватиме накрити стіл на Новий рік - по-бідному, по-середньому і по-багатому

Продукти подорожчали за рік на 16%, а наше спиртне – майже вполовину.

До Нового року залишилося всього 9 днів, багато хто вже придбав майже всі необхідні для накриття святкової "галявини" продукти. Ми також вирішили прикинути, скільки обійдуться три варіанти меню з основних страв, розрахованих на різний гаманець: від найскромнішого до досить об'ємистого.

Як видно з інфографіки, яку підготувало видавництво Сьогодні на стіл із шести чоловік ( 3 чоловіка і 3 середньостатистичних жінки), то стіл можна накрити трьома способами:

Скільки білоцерківцям коштуватиме накрити стіл на Новий рік - по-бідному, по-середньому і по-багатому, фото-1

Бюджетно

Відмінність рецепта олів'є тут насамперед в тому, що салат нарізаний з недорогої ковбаси і дієтичного майонезу. Шампанське ми взяли приготоване методом прискореної шампанізації, коньяк замінили на горілку. Але навіть в цьому випадку вийшло дорожче приблизно на 20%, ніж рік тому, або на 180 грн. Саме на алкоголь ціни зросли вагомо, оскільки в грудні 2016 року приміром, пляшка дешевого шампанського коштувала 65 грн, а в грудні 2017-го – вже 85 грн (+30%), пляшка горілки, відповідно – 55 грн і 80 грн (+45%). В межах річної інфляції на продукти (16%) підвищилися ціни на ковбасний сир, напівкопчену ковбасу 1 сорту, а ось ікра "для бідних" подорожчала всього на 12%, а рибні консерви – на 10%. Якщо влаштувати застілля в складчину, з кожного припаде до 155 грн, або 5% мінімальної зарплати.

Стандартно

До "середньостатистичного" салату олів'є додаємо варену ковбасу вищого гатунку, жирний майонез, тому продукт виявився на 25% дорожче. Та й п'ятизірковий коньяк коштує вдвічі більше, ніж "біленька" (як і рік тому). Решта продуктів вибирається теж не з найдешевших. Значно подорожчав твердий сир: якщо в грудні 2016 р. сир шестимісячної витримки українського виробництва можна було купити за 150 грн/кг, то тепер – не менше ніж за 220 (+46%), а сирокопчену або сиров'ялені ковбаси зі 100% вмістом м'яса, відповідно – за 200 і 250 грн (+25%).

Я кісна червона ікра теж зросла в ціні приблизно наполовину. А ось гусятина досить доступна: 4-кілограмова тушка обійдеться на ринку в 320 грн, плюс яблука та інші спеції, це на 10-12% дорожче, ніж рік тому. Скидатися на стіл припаде до 483 грн.

"По-багатому"

Особливо розкидатися грошима ми не збиралися, тому зробили упор лише на найпоширеніші делікатеси: м'ясну нарізку, французький твердий сир, ікру вищого сорту і у великій кількості, які варто вжити під елітні спиртні напої на зразок шампанського відомої марки і коньяку багаторічної витримки. Наш моніторинг винних бутиків показав, що шампанське майже не подорожчало (+2%), а коньяк навіть подешевшав.

Читайте також: Білоцерківців запрощують долучитися до прикрашання ялинки на Алеї Різдва

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стіл_Новий_рік #ціни_продукти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...