• Головна
  • Ціни на проїзд у маршрутках зростають пропорційно протесту пасажирів...
Про наболіле
10:35, 18 січня 2018 р.

Ціни на проїзд у маршрутках зростають пропорційно протесту пасажирів...

Про наболіле

У Білій Церкві розводять руками, а у Херсоні – люди домоглися, щоб вартість проїзду зменшили...

Вчора, 17 січня в міській раді обговорили питання підвищення вартості проїзду в міському транспорті, повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради.

Нагадаємо, згідно з проектами рішень виконавчого комітету, проїзд у тролейбусах планують підвищити до 4 грн., у маршрутках – до 5 грн.

За словами начальника відділу транспорту та зв’язку Олени Шевченко, діючі тарифи на перевезення пасажирів були прийняті у січні 2017 року.

Ціни на проїзд у маршрутках зростають пропорційно протесту пасажирів... , фото-1

При цьому, підприємства-перевізники представили нові розраховані тарифи на послуги з перевезення пасажирів. Так, за підрахунками КП БМР «Тролейбусне управління» вартість проїзду у тролейбусах має становити 5,32 грн, МПП «Діліжанс» пропонують 5,41 грн, ПП «КАН» – 6,00 грн, ТОВ «ТРАНССІТІ»: автобуси марки «АТАМАН» (маршрут №14) – 6,09 грн, маршрут №22 – 6,29 грн, автобуси марки «Богдан» (маршрут №14) – 6,44 грн, маршрут №22 – 6,57 грн; ПАТ «Білоцерківський автобусний парк» – 5,42 грн.

Пояснення такого підвищення від перевізників – традиційні: на ціноутворення впливає вартість палива, запчастин і розхідних матеріалів, що залежать від курсу долара, а також зростання мінімальної заробітної платні.

Натомість, міська рада затвердила нові умови конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, які передбачають модернізацію транспорту перевізників та його пристосування для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

За підсумками зустрічі було прийняте рішення винести на розгляд виконавчого комітету наступні тарифи на послуги з перевезення пасажирів у Білій Церкві:

  • проїзд у міських автобусах - 5 грн;
  • проїзд у міських автобусах з використанням автоматизованої системи оплати проїзду (валідаторів), які будуть встановлені, при купівлі разового квитка – 5 грн.
  • проїзд у тролейбусах при купівлі разового квитка у кондуктора – 4 грн, у стаціонарній касі або терміналі – 3 грн. А у разі використання пластикової безконтактної картки вартість одного проїзду для однієї людини становитиме ще менше - 2,25-2,50 грн.

Складається враження, що ніхто і не намагався знайти спосіб, щоб якось полегшити населенню «битву» з якістю перевезень. Численні скарги на якість перевезень, хамське відношення у маршрутних автобусах не приносять ніякого результату. А ось у Херсоні, до речі, активна позиція мешканців подіяла на владу, а ті – на перевізників. Так, у жовтні, незважаючи на невдоволення громадян, вартість проїзду в маршрутках підняли до 5 гривень, активісти продовжували вимагати повернення до попередніх тарифів – по 3 гривні, і знайшли спосіб, як цього домогтися. Активісти закликали херсонців, які незадоволені ціною на проїзд у 5 гривень і якістю перевезень, користуватися ресурсом http://ukrskarga.org.ua/, де потрібно було залишити до 1 грудня якнайбільше скарг на роботу громадського транспорту, що вони і зробили. Це було єдиним важелем впливу, тому що саме на основі цих скарг здійснюється моніторинг стану транспорту. І якби перевізники до 1 квітня не вжили б якісь заходи, з ними розірвали б договір. Врешті, старий тариф у розмірі 3-х гривень повернули.

Чим можна пояснити таку різницю в активності населення в різних містах? На жаль, у Білій Церкві більшість мешканців звикли висловлювати своє невдоволення у соціальних мережах, на цьому все й завершується. Прикладом активності білоцерківців є й голосування за новий бренд міста, який широко обговорювали у Facebook, однак участь у голосуванні взяли лише 1% від всіх мешканців міста (976 чол.). 

Можливо, критична межа, коли містяни своєю активною позицією почнуть впливати на владу в Білій Церкві ще не настала?

Раніше повідомлялося, що в Білій Церкві на 30% підвищились тарифи на вивезення побутового сміття, підвищилась вартість харчування у садочках та школах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це реальна ціна
6,3%
Можливо, якщо покращиться сервіс
28,4%
Ні, це знущання над людьми
65,4%
#проїзд #новини #БілаЦерква #вартістьпроїзду #тариф #перевізники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...