У Білій Церкві відбулась презентація проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні

Вчора, 29 січня в Білій Церкві у центральній бібліотеці відбулась презентація ескізних проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні. Нагадаємо, що тут планують спорудити пам’ятник з метою вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих борців за волю і незалежність України в АТО.

За інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, на конкурс було подано 8 проектів авторами зі Львова, Києва та Білої Церкви. Всі ескізні проекти закодовані, тому кожен проект має рівні умови у визначенні переможця. Тому, члені журі будуть визначати кращий проект лише за найкраще передану ідею, зміст та виконані технічні завдання.

Всі бажаючи до 15 лютого можуть ознайомитися з проектами та залишити свої зауваження й пропозиції за адресою: Торгова площа, 4/27 (щодня, крім суботи, з 9.00 до 18.00). Також, зауваження та пропозиції можна надіслати на електронну адресу: [email protected]Після цього відбудеться визначення переможця.

За словами заступника міського голови Ольги Бакун, реконструкція площі буде здійснюватися шляхом співфінансування: за кошти міського бюджету і інвестиційні. Зокрема, у проектах передбачено паркінг, як однин із елементів інвестиційної привабливості.

Отже, 8 проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні:

Проект 271217

Основна ідея пам’ятника – використання елементів міської символіки, як ознаки походження Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, яка вирішується трьома символічними темами:

1. Домінантою композиції є напівзаглиблений лук, як символ того, що зброя не спрямована на агресію, а прихована до часу в землі. Ця земля приводить у світ людей, готових стати на її захист, і саме тієї миті, коли виникла загроза, і лише для захисту, а не для загарбання.

2. Герої Небесної Сотні – наші сучасники, наші співвітчизники: хтось залишив по собі нащадки, хтось пішов занадто молодим. Їх прізвища прописані наскрізь на тлі рукояття лука, своєрідному обеліску, а не викарбувані у камені, що повертає нас до первісного змісту подій 2013 року, коли беззбройні, незахищені громадяни повстали проти професійних вояків і прийняли у себе ворожі кулі та пішли у небо – зберігши нам землю.

У міському гербі – 3 стріли – тятива складається з трьох пружних струн, три покоління: діди, батьки, сини, мешканці стародавнього форпосту Білої Церкви – вони по сьогодні на передовій.

3. Третій символ – білий квадрат – аркуш, що несе звістку про сумні і величні водночас події; чи згорток полотна з мітками долі. Застосовано чіткий і простий орнамент, як безкомпромісне рішення, прийняте громадянами про непростий час.

За умовами конкурсу передбачається використання підземного простору під багаторівневий паркінг. Таку суто утилітарну функцію слід відокремити від пам’ятки. З цією метою даним проектом пропонується облаштування цокольного поверху громадського призначення, наприклад, приміщенні музею та галереї.

Проект: 618523

Проектом передбачено створення сучасної скульптурно-декоративної конструкції – монумента, гармонічно поєднаного з архітектурною реконструкцією площі по вул. Героїв Небесної Сотні. Архітектурно-планувальна форма була обрана, опираючись на просторові особливості, транспорту ситуацію, наявність інженерних мереж та масштабність навколишньої забудови.

Проектом реконструкції прощі пропонується розмістити існуючу автостоянку в підземному просторі.

Пам’ятник представляє собою багато плану композицію, кожна з частин якої проступає поступово, по мірі знайомства з монументом. Разом з тим, весь пам’ятник сприймається, як єдине ціле.

В плані монумент представляє собою п’ятиметровий куб, розділений отвором у формі козацького хреста. На вертикальних гранях куба розташовані у горельєфі групи динамічних фігур, які символізують борців за нову, незалежну і вільну Україну та є уособленням минулого часу.

Домінантою монумента є окрема фігура висотою - 4 м, яка щойно вийшла з куба. Вона має яскраво виражений силует. Це покликано створити образ переможця – нової, вже вільної люди, яка народилася на теренах боротьби за волю та незалежність України.

Звичайна людина, долаючи цей лабіринт символічно проходить шлях боротьби за волю і незалежність. За кубом розміщена капличка з дзвонами, яка замикає перспективу складної дороги через куб, даючи надію на світле майбутнє.

Проект: 222222

У рамках конкурсу на реконструкцію площі по вул. Героїв Небесної Сотні пропонується на місці існуючої наземної стоянки створити ти сучасний меморіальний комплекс – сквер, присвячений Героїв Небесної Сотні та бійцям АТО.

Це досягається завдяки спорудженню підземного паркінгу під площею. Меморіальний комплекс пропонується організувати зонально: більш відокремлена зона – місце пам’яті та скорботи, символічно представлена уламками масивної кам’яної композиції, в той же час, з протилежної сторони пропонується розмістити сквер, що символізує світле відчуття надії.

Проект: 222101

Головним композиційним елементом площі являється пам’ятник. Композиція відображає епізоди подій Революції Гідності, що виражені в стилізації барикад з елементами розібраної бруківки Майдану, та променів з відлітаючим птахами – як символ світлої пам’яті полеглих Героїв.

Проект: 347119

Скульптурна композиція представлена трьох метровою бронзовою статуєю, що стоїть на п’ятиметровому бетонному п’єдесталі з поступом твердим і енергійним, в повному усвідомленні своєї людської гідності, в одягу, притаманному народу. Це фігура молодої дівчини з квітучим віночком у руці уособлює собою оновлену, вільну та незалежну Україну, її підносять на своїх сильних руках горельєфні фігури, що являють собою борці за волю та незалежність.

Символічно, це має два пласти значення: нова Україна, народжена у боротьбі, стараннями багатьох тисяч людей; другий контекст значення – це квітуча Україна, що найдорожча для своїх людей, вони раді нести її на руках.

П’єдестал у формі гори, яка дещо нагадує дзвін, символізує землю, з якої народжується борці за волю і сама вільна Україна, як посіяне зерно, що тягне паростки до сонця і світла.

За задумом скульптора – здійснювати огляд фігур треба в послідовності композиційної спіралі, рухаючись проти годинникової стрілки. Пам’ятник сприймається з різних видових точок та візуальних осей і стане окрасою міста.

Проект: 567321

Центральним елементом площі є абстрактна композиція з металу та бетону, яка символізує надію та незламну боротьбу народу за свободу.

Проект: 111333

Пам’ятаймо про її трагічну історію і шануймо наш народ. Біла Церква - це плацдарм зародженої в боях за незалежність України нашої Української Армії. Саме із Білої Церкви виходили побратими на бій із зрадливим і непередбачливим окупантом.

У проекті вся увага мала бути зосередженою до саме цього мальовничого краю, описаного у творчості І.С.Нечуя-Левицького. Проект так і називається - «Мальви» і символом мав бути обов’язково надпис на представленій композиції із покаліченого війною хреста з воїном-захисником серед мальв із каменю, які переходять від скульптурної композиції до постійно висаджених на прилеглих газонах живих мальв у сприятливу літню пору. А далі - гранітні інформаційно-історичні плити з описами, пов’язаних з національно-визвольними подіями і, подіями сучасності.

«Мальви – символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Ці квіти уособлюють духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині. Пам’ятаймо про це і про наших Героїв!»

У підземній частині планується розміщення паркінгу місткістю до 100 місць з заїздом і виїздом з вул. Северина Наливайка.

Проект: 070707

Птахи не побачать сквер. Вони побачать велику прострелену мішень, через отвори в якій виросли дерева. На деревах можна вити гнізда. І імена. У мішень цілеспрямовано стріляли. І в центр, в серце. Доки не народилася остання крапля людського терпіння.

Дерева, що проросли крізь діри в мішені - продовження життя, течія часу. Продовження життя навіть на тому місці де народилася чиясь смерть. Початок нового часу.

Кубики білого кольору - шматочки цукру - місця для, частіше поодинокого, мовчазного споглядання моменту історії, зображеного в статичних символах, місця для ідентифікації своєї причетності.

Кільця мішені - давно стали травою. Перетини - утворили діагональні пішохідні потоки. Люди поспішають пройти повз своєї суті.

На перетині, в центрі хреста - куля з полірованого металу. Завжди чесний: він відображає те, що бачить. На кулі викарбувані імена героїв.

Коли я дивлюся на своє відображення, я бачу на собі їх імена. Хтось був раніше за мене. Хто він? Його серце було гарячіше, він раніше в усьому розібрався й прийняв рішення. Стояти там. Загинути заради мене. Він був сміливіше чи просто раніше? Чи зможу я так? Хто, якщо не він?

Почуття подяки.

Металева куля - остання крапля людського терпіння, перший імпульс, який похитнув камінь. Хвиля від нього - послання, динаміка дії, вода, яка змиває бруд і брехню. Вони зробили все - віддали життя.

Кого я побачу у відображенні - залежить тільки від мене.

 Читайте також: У Білій Церкві для станції екстреної медичної допомоги закупили нові автомобілі.

презентація проекти БілаЦерква реконструкція площа пам'ятник скульптура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
1430 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Сьогодні п’ятниця і це означає, що вже завтра білоцерківці зможуть виспатися і відпочити на тиждень вперед. Щоб найближчий уїк-енд пройшов цікаво та насичено пропонуємо заздалегідь його спланувати. А ми вам в цьому лише допоможемо, адже на цих вихідних у Білій Церкві відбудуться концерти,  вистави та прем’єри кіно.   Концерт гурту "Place to Be" Вперше в Білу Церкву із акустичним концертом завітав гурт  "Place To Be ". Їх музика - це суміш жанрів з блюзовим...
Суспільство
З 08 по 10 квітня, з нагоди Всеукраїнського дня діагностики меланоми (раку шкіри) у Білій Церкві лікарі-дерматовенерологи проведуть безкоштовні діагностичні огляди. Профілактичний огляд з виявлення меланоми буде проводитись в Білоцерківській міській лікарні №3, за адресою: м. Біла Церква, вул. Карбишева, буд. 12 (тел. (04563) 6-01-63.) Варто зазначити, що меланома – одне з найпоширеніших шкірних онкозахворювань, яке зустрічається у людей різного віку – мож...
Суспільство
Кожного місяця у Білій Церкві проводяться моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів ) на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники. Як повідомляє Білоцерківський відділ лабораторних досліджень, у лютому вода комунального водопроводу та громадських колодязів по вул. Грибоєдова,10, вул. В.Стуса,20 та Тімірязєва,18 відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гіг...
Суспільство
Великдень, який ще називають Пасхою — давнє християнське свято, що символізує Воскресіння Ісуса Христа. На Великдень віряни печуть паски, фарбують яйця, а замість буденного вітання "Добрий день" говорять "Христос Воскрес!". Кожного року Пасха випадає на різні дати, тому редакція 04563.com.ua вирішила розібратися хто і коли буде святкувати Великдень.  Православний Великдень Цьогоріч православні християни пізно святкуватимуть Пасху — у неділю, 28 квітня. Це...
Культура
18 квітня о 19:00 у ПК РОСАВА на численні прохання DZIDZIO виступить з концертом «SUPER-PUPER» у Білій Церкві НА БІС! Тур, що розпочався грандіозним Мега Шоу «SUPER-PUPER» на «Арені Львів» і завершився у столичному «Палаці Спорту». Тепер знову зустрічай неймовірний заряд позитиву у твоєму місті! Квитки на kvartal-concert.com та karabas.com
Суспільство
Вчора, 21 березня в Білій Церкві за адресою вул. Героїв Чорнобиля, 5/7 відкрилося нове відділення Укрпошти, яке працюватиме за подовженим графіком роботи до 20:00.  Приміщення, в якому відділення розташовувалось раніше, знаходилось у незадовільному стані, тому – для створення комфортних умов клієнтам і працівникам - змінило локацію. Відділення зв’язку оснащене новою комп’ютерною технікою, це дає можливість значно скоротити час обслуговування відвідувачів....
Суспільство
У п’ятницю, 22 березня в Білій Церкві протягом усього дня буде похмуро. Циклон з атмосферними фронтами принесе в Україну сильний вітер та дощі. У Білій Церкві сьогодні також можливий невеликий дощ. Температура повітря вночі складе +2 - +4 градуси, вдень - +10 - +12. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Народний прогноз погоди: 22 березня відзначається день пам'яті 40 мучеників, у Севастійському озері замучених. Це друга зустріч весни (перша на Масляну). Якщо...
Відео
На Львівщині, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки стартувало навчання 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Як повідомляє телеканал Галичина TV, навчання відбуватиметься в складі Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи. Це вперше, коли цикл інтенсивних двомісячних тренувань за стандартами Альянсу проходитиме ціла бригада.  Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у...
Суспільство
Не влаштовує товар чи послуга – підключайтесь до інтернету. В Україні відмінили Книгу відгуків та пропозицій. Тепер споживачі зможуть скаржитись лише в онлайн. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів, який 6 березня своєю постановою №168 скасував обов’язкове застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання. Відтепер бізнес сам вирішуватиме, як йому будувати відносини з клієнтами щодо сервісу. Лише за бажанням Книги відгуків можна залишати...