У Білій Церкві відбулась презентація проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні

Вчора, 29 січня в Білій Церкві у центральній бібліотеці відбулась презентація ескізних проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні. Нагадаємо, що тут планують спорудити пам’ятник з метою вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих борців за волю і незалежність України в АТО.

За інформацією прес-служби Білоцерківської міської ради, на конкурс було подано 8 проектів авторами зі Львова, Києва та Білої Церкви. Всі ескізні проекти закодовані, тому кожен проект має рівні умови у визначенні переможця. Тому, члені журі будуть визначати кращий проект лише за найкраще передану ідею, зміст та виконані технічні завдання.

Всі бажаючи до 15 лютого можуть ознайомитися з проектами та залишити свої зауваження й пропозиції за адресою: Торгова площа, 4/27 (щодня, крім суботи, з 9.00 до 18.00). Також, зауваження та пропозиції можна надіслати на електронну адресу: [email protected]Після цього відбудеться визначення переможця.

За словами заступника міського голови Ольги Бакун, реконструкція площі буде здійснюватися шляхом співфінансування: за кошти міського бюджету і інвестиційні. Зокрема, у проектах передбачено паркінг, як однин із елементів інвестиційної привабливості.

Отже, 8 проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні:

Проект 271217

Основна ідея пам’ятника – використання елементів міської символіки, як ознаки походження Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, яка вирішується трьома символічними темами:

1. Домінантою композиції є напівзаглиблений лук, як символ того, що зброя не спрямована на агресію, а прихована до часу в землі. Ця земля приводить у світ людей, готових стати на її захист, і саме тієї миті, коли виникла загроза, і лише для захисту, а не для загарбання.

2. Герої Небесної Сотні – наші сучасники, наші співвітчизники: хтось залишив по собі нащадки, хтось пішов занадто молодим. Їх прізвища прописані наскрізь на тлі рукояття лука, своєрідному обеліску, а не викарбувані у камені, що повертає нас до первісного змісту подій 2013 року, коли беззбройні, незахищені громадяни повстали проти професійних вояків і прийняли у себе ворожі кулі та пішли у небо – зберігши нам землю.

У міському гербі – 3 стріли – тятива складається з трьох пружних струн, три покоління: діди, батьки, сини, мешканці стародавнього форпосту Білої Церкви – вони по сьогодні на передовій.

3. Третій символ – білий квадрат – аркуш, що несе звістку про сумні і величні водночас події; чи згорток полотна з мітками долі. Застосовано чіткий і простий орнамент, як безкомпромісне рішення, прийняте громадянами про непростий час.

За умовами конкурсу передбачається використання підземного простору під багаторівневий паркінг. Таку суто утилітарну функцію слід відокремити від пам’ятки. З цією метою даним проектом пропонується облаштування цокольного поверху громадського призначення, наприклад, приміщенні музею та галереї.

Проект: 618523

Проектом передбачено створення сучасної скульптурно-декоративної конструкції – монумента, гармонічно поєднаного з архітектурною реконструкцією площі по вул. Героїв Небесної Сотні. Архітектурно-планувальна форма була обрана, опираючись на просторові особливості, транспорту ситуацію, наявність інженерних мереж та масштабність навколишньої забудови.

Проектом реконструкції прощі пропонується розмістити існуючу автостоянку в підземному просторі.

Пам’ятник представляє собою багато плану композицію, кожна з частин якої проступає поступово, по мірі знайомства з монументом. Разом з тим, весь пам’ятник сприймається, як єдине ціле.

В плані монумент представляє собою п’ятиметровий куб, розділений отвором у формі козацького хреста. На вертикальних гранях куба розташовані у горельєфі групи динамічних фігур, які символізують борців за нову, незалежну і вільну Україну та є уособленням минулого часу.

Домінантою монумента є окрема фігура висотою - 4 м, яка щойно вийшла з куба. Вона має яскраво виражений силует. Це покликано створити образ переможця – нової, вже вільної люди, яка народилася на теренах боротьби за волю та незалежність України.

Звичайна людина, долаючи цей лабіринт символічно проходить шлях боротьби за волю і незалежність. За кубом розміщена капличка з дзвонами, яка замикає перспективу складної дороги через куб, даючи надію на світле майбутнє.

Проект: 222222

У рамках конкурсу на реконструкцію площі по вул. Героїв Небесної Сотні пропонується на місці існуючої наземної стоянки створити ти сучасний меморіальний комплекс – сквер, присвячений Героїв Небесної Сотні та бійцям АТО.

Це досягається завдяки спорудженню підземного паркінгу під площею. Меморіальний комплекс пропонується організувати зонально: більш відокремлена зона – місце пам’яті та скорботи, символічно представлена уламками масивної кам’яної композиції, в той же час, з протилежної сторони пропонується розмістити сквер, що символізує світле відчуття надії.

Проект: 222101

Головним композиційним елементом площі являється пам’ятник. Композиція відображає епізоди подій Революції Гідності, що виражені в стилізації барикад з елементами розібраної бруківки Майдану, та променів з відлітаючим птахами – як символ світлої пам’яті полеглих Героїв.

Проект: 347119

Скульптурна композиція представлена трьох метровою бронзовою статуєю, що стоїть на п’ятиметровому бетонному п’єдесталі з поступом твердим і енергійним, в повному усвідомленні своєї людської гідності, в одягу, притаманному народу. Це фігура молодої дівчини з квітучим віночком у руці уособлює собою оновлену, вільну та незалежну Україну, її підносять на своїх сильних руках горельєфні фігури, що являють собою борці за волю та незалежність.

Символічно, це має два пласти значення: нова Україна, народжена у боротьбі, стараннями багатьох тисяч людей; другий контекст значення – це квітуча Україна, що найдорожча для своїх людей, вони раді нести її на руках.

П’єдестал у формі гори, яка дещо нагадує дзвін, символізує землю, з якої народжується борці за волю і сама вільна Україна, як посіяне зерно, що тягне паростки до сонця і світла.

За задумом скульптора – здійснювати огляд фігур треба в послідовності композиційної спіралі, рухаючись проти годинникової стрілки. Пам’ятник сприймається з різних видових точок та візуальних осей і стане окрасою міста.

Проект: 567321

Центральним елементом площі є абстрактна композиція з металу та бетону, яка символізує надію та незламну боротьбу народу за свободу.

Проект: 111333

Пам’ятаймо про її трагічну історію і шануймо наш народ. Біла Церква - це плацдарм зародженої в боях за незалежність України нашої Української Армії. Саме із Білої Церкви виходили побратими на бій із зрадливим і непередбачливим окупантом.

У проекті вся увага мала бути зосередженою до саме цього мальовничого краю, описаного у творчості І.С.Нечуя-Левицького. Проект так і називається - «Мальви» і символом мав бути обов’язково надпис на представленій композиції із покаліченого війною хреста з воїном-захисником серед мальв із каменю, які переходять від скульптурної композиції до постійно висаджених на прилеглих газонах живих мальв у сприятливу літню пору. А далі - гранітні інформаційно-історичні плити з описами, пов’язаних з національно-визвольними подіями і, подіями сучасності.

«Мальви – символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Ці квіти уособлюють духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині. Пам’ятаймо про це і про наших Героїв!»

У підземній частині планується розміщення паркінгу місткістю до 100 місць з заїздом і виїздом з вул. Северина Наливайка.

Проект: 070707

Птахи не побачать сквер. Вони побачать велику прострелену мішень, через отвори в якій виросли дерева. На деревах можна вити гнізда. І імена. У мішень цілеспрямовано стріляли. І в центр, в серце. Доки не народилася остання крапля людського терпіння.

Дерева, що проросли крізь діри в мішені - продовження життя, течія часу. Продовження життя навіть на тому місці де народилася чиясь смерть. Початок нового часу.

Кубики білого кольору - шматочки цукру - місця для, частіше поодинокого, мовчазного споглядання моменту історії, зображеного в статичних символах, місця для ідентифікації своєї причетності.

Кільця мішені - давно стали травою. Перетини - утворили діагональні пішохідні потоки. Люди поспішають пройти повз своєї суті.

На перетині, в центрі хреста - куля з полірованого металу. Завжди чесний: він відображає те, що бачить. На кулі викарбувані імена героїв.

Коли я дивлюся на своє відображення, я бачу на собі їх імена. Хтось був раніше за мене. Хто він? Його серце було гарячіше, він раніше в усьому розібрався й прийняв рішення. Стояти там. Загинути заради мене. Він був сміливіше чи просто раніше? Чи зможу я так? Хто, якщо не він?

Почуття подяки.

Металева куля - остання крапля людського терпіння, перший імпульс, який похитнув камінь. Хвиля від нього - послання, динаміка дії, вода, яка змиває бруд і брехню. Вони зробили все - віддали життя.

Кого я побачу у відображенні - залежить тільки від мене.

 Читайте також: У Білій Церкві для станції екстреної медичної допомоги закупили нові автомобілі.

презентація проекти БілаЦерква реконструкція площа пам'ятник скульптура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Ця норма була чинною в Україні з 1996 року Сьогодні, 20 червня Президент України Володимир Зеленський скасував указ про обов'язкову шкільну форму для учнів середніх закладів освіти. Про це повідомляється на офіційному сайті голови держави. Раніше спеціальну форму одягу для школярів регулював указ президента від 12 червня 1996 року № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». У березні 2017 року на сайті президента зареєстрували петицію п...
Кримінал
У Білій Церкві у приміщені продуктового магазину сталася стрілянина. Про це повідомляє УНН з посиланням на джерела у правоохоронних органах. Зазначається, що конфлікт стався у приміщені продуктового магазину між власником та місцевим мешканцем. Житель Білої Церкви погрожував власнику магазину вбивством та вистрелив у нього з пістолета “ПМР”. На щастя ніхто не постраждав. Чоловіка, який здійснив постріл затримано. Розпочато розслідування за ч. 4 ст. 296 КК...
Влада
3 особи офіційно зареєструвалися кандидатами в народні депутати від Білої Церкви (округ №90) станом на 20 червня. Про це повідомляється на сайті «ЦВК». Першим у списку округу №90 став Микола Бабенко, якого висунула політична Партія «Біла Церква разом». Народився Микола Бабенко 17 вересня 1980 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. З 2010 року був депутатом Київради, а в 2014-2015 роках очолював Київоблраду. Як повідомляє портал «znaj.ua», на ми...
Пригоди
Менше ніж за годину білоцерківські патрульні знайшли зниклу дитину Вчора, 19 червня в дендропарку "Олександрія" зникла дитина. Як повідомляє прес-служба патрульної поліції Білої Церкви, повідомлення про допомогу надійшло до правоохоронців о 14:00. Прибувши на місце події інспектори поспілкувались із матір'ю загубленого хлопчика, котрий хворіє на ДЦП, та з'ясували у що він був одягнений, а також встановили особливі прикмети загубленого. Обстеживши територію...
Екологія
3 липня відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Українців закликають долучитися цього дня до акції «День без поліетилену». Ініціатором проведення акції виступив міністр екології Остап Семерак. «Це означає, що цього дня ви повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Їм давно є прекрасні ско — названих у народі «авоськами». Насправді альтернатив багато. Тут все залежить від вашої фантазії», — зазначив міністр. Таким чином,...
Пригоди
14 червня в Білій Церкві по вулиці Курсова з восьмого поверху багатоквартирного будинку випав 20-річний хлопець - Павло Порох. Як повідомляє «gazeta.uа», від отриманих травм хлопець помер на місці. Його тіло з даху магазину зняли рятувальники. «Вночі 14 червня вийшов на балкон покурити. Побачив його на сусідньому балконі. Звисав, наче от-от упаде. П’яний. Я з ним не знайомий. Паша знімав сусідню квартиру. Сказав йому, щоб почекав. Що зараз прийду з пивом...
Суспільство
20 червня ранкові хмари в Білій Церкві розсіються, а вдень знову зберуться. Без опадів. Температура повітря вдень складе +30 - +32 градуси, вночі - +17 - +19. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Народний прогноз погоди: 20 червня відзначається день пам'яті священномученика Феодота (Федота) Анкірського. У народі святого Федота називали Врожайником. "Святий Федот тепло дає - жито в золото веде". Для наших пращурів погода цього дня мала велике значення: якщо вон...
Новини компаній
Які є альтернативи звичайній школі в Україні? Чи існує альтернативна освіта в Україні? Чи здають випускники гімназій, НВК, «альтернативних навчальних закладів» ЗНО? Куди віддати дитину в Білій Церкві в 2019 році? Чому батьки та школярі шукають альтернативу? Питання про вибір хорошої школи для своєї дитини залишається актуальним для тисяч батьків по всій країні. Хочеться, щоб дитина отримала добрі фундаментальні знання, змогла розкритися як особистість, от...
Трейлери
У четвер, 20 червня в кінотеатрі ім. Довженка розпочнеться показ нових цікавих фільмів, серед яких четверта частина мультфільму «Історія іграшок» та фантастичний трилер «Дитя робота». Історія іграшок-4 Чергова частина сімейної франшизи про іграшки. Базз, Вуді і всі їхні друзі продовжують нудьгувати за своєю колишньою господинею Енді, яка виросла і тепер вчиться в коледжі. У іграшок нова господиня - дівчинка Бонні. Дівчинка зовсім недавно пішла в дитячий с...