• Головна
  • Чемпіонат УХЛ:підсумки передолімпійського уїк-енду
13:22, 13 лютого 2018 р.

Чемпіонат УХЛ:підсумки передолімпійського уїк-енду

Перед міжнародної паузою, пов'язаною з виступами збірних, в чемпіонаті Української хокейної ліги відбулися матчі двох турів

Центральним протистоянням спареного туру були матчі в Білій Церкві, де місцевий «Білий Барс» зустрічався з «Кременчук». У Новояворівську «Галицькі Леви» і МХК «Динамо» провели репетицію першого раунду плей-офф. А в Дружківці лідер змагань несподівано мав проблеми з «Вовками».

«Білий Барс» - «Кременчук» 4:3 (1:1; 1:1; 2:1)

Шайби: 0:1 Шиманський (Алексанян-Петрович), 13:58. 1:1 Тимченко (Панов, Даниленко) 15:45. 2:1 Васильєв (Гуменюк, Ромащенко), 24:18. 2:2 Чернишенко (Роганов), 29:02. 2:3 Красильников (Чернишенко, Роганов), 45:15. 3:3 Даниленко (Ядловський - 5х3), 54:05. 4:3 Логач (Даниленко, Тимченко - 5х3), 58:06.

Воротарі: Люльчук – Власенко

Після поразки «барсів» в останньому матчі, між командами загострилася боротьба за друге місце в турнірній таблиці - напередодні гри, розрив між командами становив 10 очок, однак "городяни" мають два матчі в запасі.

У другій половині першого періоду вперед вийшов «Кременчук» - Артем Шиманський майстерно підібрав шайбу, і відправив її в сітку воріт. Однак через дві хвилини зрівняти рахунок зміг Євген Тимченко.

У другому періоді ситуація змінилася дзеркально - вперед вийшов «Білий Барс» завдяки шайбі Михайла Васильєва, але на 30-й хвилині цифри на табло знову стали однаковими - Сергія Люльчук «пробив» Дмитро Чернишенко.

Через шість хвилин після старту третього періоду, «городяни» знову вийшли вперед. Олексій Красильников кидав по воротах суперника, але шайба відлетіла до захисника, і від його коника ігровий снаряд влетів у ворота.

Вирішальними в матчі стала низка вилучень у «Кременчука» в кінцівці гри. Спочатку на 55-й хвилині красиво зіграв Дмитро Даниленко, зрівнявши рахунок точним кидком з гострого кута. Потім ще раз перевага в двох польових гравців реалізував Сергій Логач, підставив ключку під передачу Даниленко.

«Білий Барс» - «Кременчук» 3:4 (0:0, 0:1, 3:3)

Шайби: 0:1 Бойков (Чернишенко, Карпенко, 32:23). 0:2 Бойков (Карпенко, 44:10). 1:2 Тимченко (Даниленко, Бондаренко, 44:59). 1:3 Бойков (Карпенко, Козачук, 47:55 - більш.). 2:3 Тимченко (Ромащенко, Даниленко, 49:29). 3:3 Бондаренко (Тимченко, Разумов, 56:24) 3:4 Шиманський (Козачук, Красильников, 57:38).

Воротарі: Люльчук – Петленко

11 лютого «Кременчук» взяв реванш у Білій Церкві у «Білого Барса» 4:3, адже днем раніше господарі виграли з точно таким же рахунком. Хет-триком у поєдинку відзначився форвард кременчужан Антон Бойков, вирішальну шайбу закинув Артем Шиманський. Три результативні передачі на рахунку капітана Севастіана Карпенко. «Городяни» вперше виграли у «барсів» в їхньому «лігві» в цьому сезоні.

Команди довго не могли відкрити рахунок в матчі, і тільки після закінчення половини гри на 33-й хвилині кременчужани після кидка Антона Бойкова роздрукували ворота господарів.

Найцікавіші події розгорнулися в заключному періоді, коли суперники закинули шість шайб. Спочатку Антон Бойков на 45-й хвилині подвоїв відрив гостей, але всього через 49 секунд Євген Тимченко відквитав один гол. На 48-му Бойков в більшості оформив хет-трик, а на 50-й Даниленко зробив дубль, знову скоротив відрив кременчужан до мінімуму. На 57-й хвилині Кирило Бондаренко зрівняв рахунок, але через хвилину Артем Шиманський вдало зіграв на п'ятачку і «Кременчук» вирвав перемогу - 4:3!

Підопічні Олександра Савицького йдуть на третьому місці і мають в своєму активі 65 очок після 35 ігор. Відставання від «Білого Барса» становить 10 балів, але білоцерківці зіграли на дві гри більше.

«Галицькі Леви» - МХК «Динамо» 4:2 (1:0; 1:0; 2:2)

Шайби: 1:0 Арабов (Муртіщев - менш.), 12:05. 2:0 Панченко (Арабов, Абаджян -

більш.), 36:19. 3:0 Сисак (Сірченко, Арабов), 41:08. 4:0 Арабов (Алексійчук, Муртіщев), 43:35. 4:1 Олійник (Піддубний, Чердак), 49:22. 4:2 Сиротенко (Максименко, Худяков), 59:46.

Воротарі: В’язовов – Гурко

Перше ж видалення гравця команди господарів стало результативним, однак трохи не так, як розраховував Олександр Сеуканд:форвард «левів» Богдан Арабов зміг відправити шайбу в ворота Владислава Гурко, і відкрити рахунок.Друга шайба в матчі також була закинута в нерівних складах, і на цей раз «Галицькі Леви» відзначилися в більшості - дебютну шайбу в УХЛ закинув Ярослав Панченко.

За три з половиною хвилини третього періоду команда Михайла Чіканцева змогла відзначитися ще двічі:спочатку голкіпера МХК «Динамо» «пробив» Іван Сисак, а потім Богдан Арабов закинув ще одну шайбу, оформивши таким чином дубль.Останнє слово в матчі, проте, залишилося за МХК «Динамо». За останні 38 секунд в матчі харків'яни змогли закинути дві шайби зусиллями Микити Олійника та Олексія Сиротенко, але щоб поборотися за перемогу в матчі «динамівцям» не вистачило часу.

«Галицькі Леви» - МХК «Динамо» 3:2 ПБ (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Шайби: 0:1 Халін (Олійник, Лісін - більш.), 4:55. 1:1 Абаджян (Попережай - менш.), 32:51. 2:1 Кізло (Середа - більш.), 39:43. 2:2 Скребела (Максименко, Чердак), 59:42. 3:2 Муртіщев - вирішальний буліт.

Воротарі: В'язовов – Гурко

«Галицькі Леви» вдруге за два дні обіграли на своєму льоду харківське «Динамо». Новояворовци пропустили першими від Дмитра Халіна, але здорово зіграли в другому періоді, коли голи Євгена Абаджян і Романа Кізло вивели «Львів» вперед у рахунку.

Результат 2:1 протримався до останньої хвилини третього періоду. Врятувати «Динамо» від поразки в основний час зумів Валерій Скребела. Харків'яни випустили шостого польового гравця і відігралися за 18 секунд до фінальної сирени.

«Галицькі Леви» все-таки взяли своє в серії буллітів. Вирішальна спроба в активі екс-гравця харків'ян Микити Муртіщева.

«Донбас» - «Вовки» 6:1 (2:0, 1:1, 3:1)

Шайби: 1:0 Александров (Свищев), 7:44. 2:0 Захаров (Костіков, Савченко), 15:44. 3:0 Захаров (Влад), 30:11. 3:1 Шапіро (Забулонов), 32:21. 4:1 Костіков (Коренчук, Савченко - шостий пол.), 46:03. 5:1 Мазур (Григор'єв, Свищев), 53:12. 6:1 Луговий (Кузьмік, Александров), 54:58. 6:2 Лучніков (Мікульчик, Шапіро), 59:57.Воротарі: Дьяченко – Гордюшин

Поєдинок броварський клуб почав на диво, активно і гравці «Волков» навіть завдали кілька кидків по воротах Богдана Дяченко. Однак донеччани швидко заволоділи перевагою, і на 8-й хвилині Олександр Александров з передачі Ярослава Свищева пробив Микиту Гордюшина.

Друга шайба у ворота «Волков» вирушила вже через п'ять хвилин - відзначився капітан донецького клубу Віктор Захаров.

Друга двадцятихвилинка пройшла за сценарієм першої - голкіпера супротивника донеччани пробили аж на середині періоду завдяки точному кидку Віктора Захарова. Однак, «Вовки» повернули інтригу в поєдинок, коли кращий снайпер броварського клубу Соломон Шапіро реалізував чисельну перевагу своєї команди.

Заключний період підопічні Сергія Вітера почали більш активно, і неодноразово здійснювали замах на ворота гостей. На сьомій хвилині фінальної двадцятихвилинки це дало свій результат - підопічні Рафаїла Умярова не дотримали пресинг «Донбасу», і Олександр Костіков потужним кидком збільшив розрив між командами.

Під завісу поєдинку донеччани ще двічі відзначилися у воротах броварського клубу - голи на свій рахунок записали Вадим Мазур і Владислав Луговий. Однак Демид Лучніков за 3 секунди до кінця періоду застав зненацька голкіпера донеччан, встановивши остаточний рахунок 6:2.

«Донбас» - «Вовки» - 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Шайби: 0:1 Шахов (Забулонов, Черемнов - більш.), 8:40, 1:1 Костіков (Влад, Савченко - більш.), 22.00, 1:2 Шахов (Лучніков, Мікульчик), 29:54, 2:2 Григор'єв, 31:18, 3:2 Лялька (Коренчук - менш.), 38:20, 4:2 Костіков (Влад), 42:04, 4:3 Черемнов (Шапіро, Овчинников), 45:30, 5:3 Коренчук (Кузьмік), 48:40.

На 44:20 Віталій Лялька не реалізував штрафний кидок (воротар)

Воротарі:Дьяченко – Гордюшин

В неділю 11 лютого «Донбас» в останній раз в регулярному сезоні зустрічався з «Вовками» з Броварів. Матч почався для «Волков» з закинутої шайби - Михайло Шахов, скориставшись передачами Забулонова і Черемнова, вразив незахищений кут воріт «Донбасу». Після цього донеччани влаштували справжню облогу воріт противника, однак Микита Гордюшин щоразу виручав своїх партнерів. Коли ж голкіпер «Волков» опинявся безсилий, на допомогу гостям приходив каркас воріт.

Другий період розпочався також, як закінчився перший - з постійних атак «Донбасу». І цей натиск приніс свої плоди - Костіков виявився найбільш найспритнішим біля чужих воріт і реалізовано перший більшість донеччан в матчі. Нічийний рахунок протримався до середини періоду, коли «Вовки» втрьох викотилися в швидку контратаку і Михайло Шахов оформив дубль, а через півтори хвилини Андрій Григор'єв кидком від синьої лінії знову відновив рівновагу на табло. Микита Гордюшин і його польові партнери продовжили нав'язувати боротьбу лідеру чемпіонату і в кінцівці періоду отримали відмінну можливість знову вийти вперед. Однак менш ніж за дві хвилини до перерви Віталій Лялька і Ілля Коренчук в меншості змогли вперше в матчі вивести донеччан вперед.

Варто зазначити, що в ході цієї зустрічі «Вовки» грали в дуже енерговитратний хокей, і це зіграло свою роль в заключній двадцятихвилинці - вже на другій хвилині Олександр Костіков сольно обійшов броварську п'ятірку і «прошив» Микиту Гордюшина, оформивши дубль слідом за Шаховим. Через дві хвилини донеччани отримали можливість збільшити відрив завдяки штрафному кидку, проте Віталій Лялька не зміг переграти кіпера «Волков». А далі спрацювало відоме спортивне правило «не забиваєш ти - забивають тобі», причому по черзі в обидві сторони - спочатку Олексій Черемнов скоротив відставання від донеччан, а потім Ілля Коренчук на самоті вивалився на Гордюшина після того як «вовки» не змогли перетворити перспективну атаку в закинуту шайбу. У кінцівці «вовки» постаралися влаштувати фінальний навал на ворота Богдана Дяченка, проте сил на подвиг у них не залишилося.

Наступні матчі в чемпіонаті відбудуться 20 лютого. А в найближчий тиждень гравці відправляться в розташування збірних команд для участі в черговому етапі підготовки до чемпіонату світу.

Турнірне положення:

1. «Донбас» - 111 очок (37 матчів), 2. «Білий Барс» - 75 (37), 3. ХК «Кременчук» - 65 (35), 4. МХК «Динамо» - 45 (36), 5 . «Галицькі Леви» - 25 (36), 6. «Вовки» - 6 (37)

Чемпіонат УХЛ:підсумки передолімпійського уїк-енду, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію