• Головна
  • Хто у 2018 році замість пенсії отримає соціальну допомогу
12:47, 16 лютого 2018 р.

Хто у 2018 році замість пенсії отримає соціальну допомогу

Хто у 2018 році замість пенсії отримає соціальну допомогу

З 1 січня 2018 року не всі українці, яким виповнилося 60 років, зможуть піти на відпочинок та отримувати пенсію. Пенсію не призначать тим, хто досяг пенсійного віку, однак не має відповідного стажу. Ці українці зможуть отримати лише тимчасову соціальну допомогу. І то не всі, а лише ті, хто має не менше 15 років трудового стажу, повідомляє сайт zaxid.net.

Куди звертатися, аби отримати соціальну допомогу? Які документи слід подати? На який максимальний розмір цієї допомоги можна розраховувати?

Хто може розраховувати на тимчасову соціальну допомогу? 

З нового року в рамках пенсійної реформи підвищились вимоги до страхового стажу, який необхідний для того, щоб оформити пенсію. Тому, вже з 1 січня 2018 року досить багато українців залишились позбавленими можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо досягли пенсійного віку. За рішенням уряду отримувати вони зможуть лише тимчасову допомогу, яку виплачуватимуть з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року. Після цього, при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію.

При цьому, отримати тимчасову соціальну допомогу, відповідно до нової постанови Кабінету міністрів, зможуть не всі українці, яким виповнилося 60 років, а лие ті, хто має не менше 15 років страхового стажу, і які на час оформлення допомоги є безробітними.

Які документи потрібні для призначення тимчасової допомоги?

Громадянам, які досягли пенсійного віку, однак не мають відповідного стажу, необхідно звернутися в управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради . Там, потрібно написати заяву і додати такі документи:

  •  документ, що засвідчує особу пенсіонера, його місце проживання та ідентифікаційний код,
  •  довідку про страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера впродовж п’яти робочих днів),
  •  заповнити декларацію про доходи і майновий стан на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї (чоловіка, дружини) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

У випадку, якщо тимчасова грошова допомога оформляється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, то до перерахованих вище документів, необхідно додати довідку про те, що людина не отримує такої допомоги в управлінні праці та управлінні соціального захисту за місцем реєстрації.

На який розмір тимчасової допомоги можуть розраховувати пенсіонери?

Чітко визначеної суми державної допомоги громадянам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсійні виплати, нема. Для кожного вона буде різною та визначатиметься як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Якщо середньомісячний середній дохід на одну особу становить, скажімо, 1000 грн, то соціальна допомога становитиме 373 грн (1373-1000). Коли в людини дохід на одного члена родини менший, для прикладу 500 грн, тоді соціальна допомога становитиме 873 грн (1373-500).

Тобто, максимальний розмір соціальних виплат пенсіонерам у 2018 році становить: з 1 січня 2018р. – 1373 грн, з 1 липня 2018 року - 1435 грн, з 1 грудня 2018 року - 1497 грн.

Читайте також: У Білій Церкві створили робочу групу для надання матеріальної допомоги на лікування учасників АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсійнівиплати #соціальнадопомога #новини #БілаЦерква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...