Близько 1000 жителів Білоцерківщини уклали електронні декларації з лікарями
Ще 2 квітня по всій Україні стартувала національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Білоцерківців розпочали запрошувати підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Однак реально амбулаторії, лікарі та сама електронна система до роботи на рівні держави готові не були.
Про те, як проходить кампанія з підписання декларацій сьогодні розповів головний лікар Білоцерківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Іван Ровенко.
Про це повідомляє прес-служба Київської облдержадміністрації.
За його словами, з початку місяця відповідні електронні декларації з лікарями вже уклали майже 1000 жителів Білоцерківського району. Наразі у кожного лікаря є електронний ключ і цифровий підпис. Найкраще організовано роботу з вибору сімейного лікаря в Узинській та Білоцерківській районній амбулаторіях. До кінця червня планується укласти максимальну кількість договорів з пацієнтами.
У медичних закладах, де наразі відтсутня необхідна комп'ютерна техніка, лікар робить письмову позначку, що саме в нього ви будете обслуговуватися. Коли амбулаторії будуть забезпечені комп'ютерами білоцерківцям необхідно буде прийти у медичний заклад для підписання декларації із лікарем.
Втім за словами Івана Ровенко виникають і проблемні питання.
«Наш лікувальний заклад як і кожен лікар зареєстровано в електронній мережі Е-Health. На жаль, поки що вона дає збої. Тому виникають певні складнощі при укладанні договорів в електронному варіанті. Інша проблема пов’язана з тим, що не всі наші лікарі, а більшість їх пенсійного віку, досконало володіють комп’ютерною технікою. Через це теж затягується процедура укладання угоди з пацієнтом», – відмічає Іван Ровенко.
Варто відзначити, що зволікати з укладанням договорів не варто. Вже починаючи з 2020 року безкоштовно дістати допомогу профільних фахівців (наприклад, кардіолога, гастроентеролога або невропатолога) можна буде тільки в тому разі, якщо відповідне направлення дав сімейний лікар, терапевт або педіатр (виняток – екстрена допомога, вона завжди безкоштовна).
Нагадаємо, для укладання декларації необхідно при собі мати: паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Щоб підписати декларацію для дитини, знадобиться свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників.
Читайте також: Центри первинної допомоги Білої Церкви переведуть у некомерційні підприємства.
Зручно слідкувати за новинами у нашому Telegram каналі.