Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому: роз'яснення МОЗ
Фахівці МОЗ відповіли на найпоширеніші питання українців щодо медичної реформи.
Вже з липня Національна служба здоров'я буде спрямовувати кошти за обслуговування пацієнтів в конкретні медичні заклади. Про це повідомили в прес-службі МОЗ.
Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?
- Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Щоб вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом по телефону і вирішить чи дійсно треба їхати, або достатньо буде консультації по телефону, або пацієнт зможе сам приїхати в амбулаторію. Чи буде лікар виїжджати додому - залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він живе від місця роботи лікаря.
Що робити, якщо мій лікар змінив місце роботи?
- Заклад, в якому пацієнт підписав декларацію, зобов'язаний повідомити його про зміну роботи сімейного лікаря заздалегідь. Далі ви вирішуєте - підписати декларацію з іншим лікарем в цій медичній установі або продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, але в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до управління охорони здоров'я, там вам допоможуть.
Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?
- Адміністрація медичної установи, в якому працює лікар, призначить іншого фахівця, який в цей період буде замінювати вашого лікаря.
Що робити, якщо я поїхав в інше місто і захворів?
- Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога. Зверніться до найближчої установи з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.
- Як записатися на прийом до мого лікаря?
Записатися до лікаря можна буде особисто, по телефону, електронній пошті або іншими доступними засобами. Якщо змінився номер телефону, адреса електронної пошти та інше - пацієнти повинні бути проінформовані.
Читайте також: Близько 1000 жителів Білоцерківщини уклали електронні декларації з лікарями.
Зручно слідкувати за новинами у нашому Telegram каналі.