Пам'ять, що не згасне: білоцерківці відзначають 73 річницю перемоги над нацизмом
Сьогодні, в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, білоцерківці прийшли до парку Слави вклонитися Героям, які ціною власного життя відстояли мир, свободу і незалежність, врятувавши світ від нацистської навали.
Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, участь в урочистостях у парку Слави взяли представники міської та районної влад, іноземних делегацій, громадськості, військовослужбовці, представники молодого покоління, а також живі свідки тих подій.
Під час заходу лунали гімни Чехії та Словаччини – разом із нашими воїнами військові цих країн визволяли від нацизму Білу Церкву.
Під час мітингу виступив міський голова Геннадій Дикий, який відзначив, що це гіркий День перемоги, адже надзвичайно дорогою ціною далася нам, українцям, ця перемога.
«Двічі територією України, від заходу до сходу, пройшла лінія фронту. Повністю зруйнована інфраструктура, знищено все: дороги, мости, заводи, будівлі. Але найголовніше – загинуло 14 мільйонів українців. Немає жодної сім’ї в Україні, рідні та близькі яких не брали б участь у цій війні, вона не обійшла стороною нікого. Тільки дякуючи героїчному вчинку полеглих героїв ми можемо збиратися тут, святкувати, ростити дітей, жити. Сьогодні на сході наші хлопці відстоюють незалежність. І я переконаний, що Україна переможе і в цій війні. Слава Україні!» - сказав міський голова.
Також із промовами виступили Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, військовий аташе посольства Чеської Республіки в Україні – Пьотр Шимак, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, настоятель парафії Покрова Божої Матері Української православної церкви Микола Гопайнич.
Усі присутні поклали квіти до Вічного Вогню, а також до братських могил біля пам’ятного знаку «Падаючий воїн».
Військовий духовий оркестр виконав Гімн України, а на честь усіх полеглих під час Другої світової війни пролунали постріли салютної групи. Крім того, відбулася концертна програма симфонічного оркестру театру ім. Саксаганського.
Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Висота 208,4».