• Головна
  • Як обрати кавун без нітратів: поради для білоцерківців
14:31, 19 липня 2018 р.

Як обрати кавун без нітратів: поради для білоцерківців

Як обрати кавун без нітратів: поради для білоцерківців

Солодкий і соковитий кавун люблять як дорослі, так і діти. І не даремно, адже в кавуні міститься велика кількість корисних речовин. Крім того, цю ягоду вважають дієтичним продуктом.

Однак, чи всі кавуни однаково смачні, а головне – корисні? Звичайно, ні. Лише стиглі та не нашпиговані нітратами. Як же перевірити самостійно кавун на нітрати?

При поверхневому огляді, перші ознаки нітратів у цій ягоді можна помітити у вигляді жовтих грунтових плям на корі. Всередині такий кавун матиме помаранчевий віддітнок навколо насіння і пухку консистенцію. Додати сумніву мають і грубі білясті волокна, і пустотіла м'якоті.

Загалом, у різних частинах кавуна концентрація нітратів різна: найбільше їх міститься в м’якоті біля шкірки (приблизно 3 см.).

Кавун повинен бути чистим і цілим

Ніколи не купуйте кавуни з пошкодженою кіркою. І ні в якому разі не дозволяйте продавцеві вирізати шматок з вашого кавуна, щоб продемонструвати його смак і якість. Справа в тому, що на солодкій, нагрітій сонцем поверхні, бактерії розмножуються неймовірно швидко. Достатньо невеликого пошкодження шкірки, щоб кавун викликав у вас шлунково-кишковий розлад.

Ніколи не зберігайте розрізаний або недоїдений кавун при кімнатній температурі. Це теж саме, що купити пошкоджений плід. Якщо не доїли кавун, приберіть його у холодильник.

Для того, щоб відрізнити кавун, який був вирощений без використання нітратів від «нітратного» потрібно подивитися на м’якоть. М’якоть нітратного кавуна насичена червоним кольором з легким фіолетовим відтінком, а волокна, що йдуть від центру до кірки, жовтого кольору. У хорошому кавуні вони білі.

Під час розрізання кавуна зверніть увагу на зріз - у нітратного кавуна він буде рівним, глянцевим, а у справжнього — зернистим.

Ранні і скоростиглі ягоди з більшою вірогідністю можуть бути з нітратами. Почекайте до серпня-вересня, коли розпочнеться сезон цієї ягоди в Україні.

Як визначити, стиглий кавун, чи ні?

Перша ознака стиглого кавуна — легкість. Тобто стиглий кавун легше незрілого. До речі, з цієї ж причини стиглий кавун не тоне у воді, а незрілий опускається на дно. І «звучать» кавуни по-різному. Якщо постукати по стиглому кавуні, то звук буде чистим і дзвінким, в той час як звук незрілого кавуна — глухий.

Сухий хвостик— ще одна ознака стиглого плода. Коли кавун дозріває, батіг, що з’єднує його з рослиною, висихає і відпадає.

Зверніть увагу і на світлупляму на боці кавуна. Вона повинна бути яскраво-жовтого або оранжевого, але не білого кольору.

Смужки на кавуніповинні бути максимально контрастними, а кірка повинна бути дуже твердою.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кавун #поради #БілаЦерква #нітрати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...