• Головна
  • Острів Дитинства - як альтернативна траса для велозмагань
10:59, 10 серпня 2018 р.

Острів Дитинства - як альтернативна траса для велозмагань

У нашому місті досить часто відбуваються змагання з велосипедного спорту. Цьогоріч Біла Церква вже гостинно прийняла учасників численних велозмагань, зокрема ХХ Чемпіонату України з велосипедного спорту серед ветеранів та першого міжнародного веломарафону «ВелоСОТКА Біла Церква-2018». Ми сміливо можемо пишатися досягненнями білоцерківської команди велосипедистів-аматорів "In Velo Veritas", в арсеналі яких далеко не одна здобута золота медаль і незліченні кілометри досвіду. Але ж яку користь несе нашому організму ритмічне монотонне обертання педалей? Та чи встоять ваші стереотипи про переваги бігу перед потужним впливом велосипедного спорту?

Зусиллями вчених з Австралії, Фінляндії і Великобританії, які впродовж 14 років спостерігали за станом здоров’я 80 тисяч добровольців, було встановлено, що велоспорт входить у ТОП-4 види фізичної активності, котрі сприяють довголіттю. Крім того, конкурують за рейтинги першості та випереджають його лише теніс, аеробіка й плавання. Систематичні заняття на велосипеді - чудова профілактика інфаркту та інсульту, адже вони знижують ризик смертності від серцево-судинних захворювань на 15%. За рахунок постійної циркуляції крові в судинах ніг не утворюються тромби, тому велосипедисти значно рідше страждають від варикозу.

Любителі їзди на велосипеді практично не страждають від стресів. Справа в тому, що такий активний відпочинок має значний розслаблюючий ефект.

Велоспорт - своєрідний регулятор, який створює баланс між фізичною напругою та емоційним релаксом.

А спалювання калорій під час їзди — викид зайвої енергії та емоцій. Вчені також довели, що велопрогулянка - відмінна профілактика короткозорості. Це пояснюється тим, що під час руху ми постійно дивимося в різні сторони, змінюючи кут зору й вдивляючись у віддалені предмети.

Острів Дитинства - як альтернативна траса для велозмагань, фото-1

Позитивним чином позначається велоспорт і на дихальній системі. За рахунок прискореного, більш глибокого та активного дихання збільшується рівень кисню в крові. Таким чином поліпшуються процеси метаболізму, вентилюються легені і як наслідок - виводяться токсини. Однак справжня користь для легень велосипедистів буде лише в тому випадку, якщо педалі вони крутять в екологічно чистій зоні. До прикладу, парк, ліс чи берег річки, де відсутній активний трафік і відповідно менша загазованість повітря. Нагадаємо, що в червні 2018 року Міністерство регіонального розвитку запровадило обов’язкове проектування велосипедних доріжок під час будівництва чи реконструкції доріг в Україні. У Білій Церкві вже розроблено детальний план велоінфраструктури з урахуванням різних типів велошляхів. Тому в майбутньому власники двоколісних транспортних засобів матимуть змогу обирати комфортні та обладнані маршрути навіть у центральній частині міста.

Сьогодні досить часто можна почути скарги містян щодо проведення змагань із різних видів спорту на центральних дорогах Білої Церкви. Найчастіше критичні судження висловлюють саме про велоперегони. Та чи доцільними є зауваження від тих, хто протягом кількох годин страждає від ускладнень трафіку та зміни комфортного маршруту?

Згідно з постановою №198 Кабінету Міністрів України порядок використання вулиць та автомобільних доріг міст для проведення народних гулянь чи інших масових заходів установлюють місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Спортивні змагання, зокрема кроси, автоперегони, велоперегони, проводяться на автомобільних дорогах з дозволу органів державного управління автомобільними дорогами та уповноваженого підрозділу Національної поліції. Тому проведення змагань у центральній частині міста регламентоване законами України. Їх мета - популяризувати здоровий спосіб життя, привернути увагу білоцерківців до конкретного виду спорту та залучити якомога більше вболівальників-однодумців, що в перспективі можуть стати учасниками наступних заходів. Аби нейтралізувати проблему із перекриттям доріг, необхідно запропонувати спортсменам альтернативний варіант.

Острів Дитинства - як альтернативна траса для велозмагань, фото-2

Фундатор найбільшої в Україні команди велосипедистів-аматорів «In Velo Veritas» Олег Зиглин зазначає: «У Білій Церкві ще наприкінці 70-х років штучно створено екологічно чисту зону – Острів Дитинства, який стрімко розвивається впродовж останнього року. Наша команда ініціювала розробку невеликого проекту на острові, який передбачає створення спеціально обладнаного кола для проведення дитячих велосипедних змагань. Міська влада підтримала нас і натомість запропонувала розбудову гоночної траси, на зміну розгалуженій мережі велосипедних доріжок.

Прогнозується, що в майбутньому Острів Дитинства буде обладнано асфальтним колом довжиною в 3 кілометри із стартовими та фінішними позиціями. Це дозволить проводити змагання у спеціально обладнаному для цього місці. До того ж така траса урізноманітнить дозвілля білоцерківців та допоможе змінити давно заїжджені маршрути». Можна стверджувати, що реалізація даного проекту нарешті примирить усіх учасників дорожнього руху: власників авто, квапливих пасажирів міських та приміських маршруток і велосипедистів.

Автор: Марина Джура. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #острівДитинства #змагання #велоспорт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...