Народний депутат Роман Семенуха: «Перш, ніж підвищувати ціну на газ, влада мала збільшити видобуток українського блакитного палива»
Питання тарифів, субсидії, пенсії та опалення обговорив депутат Верховної Ради України Роман Семенуха із жителями Білої Церкви.
Свій робочий візит депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» розпочав із зустрічі з працівниками КП «Білоцерківтепломережа».
Зустрівся із керівництвом та відповів на питання трудового колективу підприємства.
Найбільше працівників турбували питання тарифів, ціни на газ та отримання субсидій. Саму систему отримання цієї державної допомоги працівники називають принизливою. Зокрема у випадку, якщо член родини прописаний, але не проживає за адресою, інші жителі квартири майже стовідсотково залишаються без субсидії. Аби все-таки, щоб її отримати потрібно подати заяву у соцслужбу, а служба має прийти і перевірити цей факт. І тільки після цього можна говорити про можливість отримання субсидії.
«Не можна не враховувати той факт, що зазвичай саме дорослі діти прописані у будинках своїх батьків. Частіше за все, власники такого житла – це люди поважного віку, які не в змозі вистояти в чергах та пройти всі кола бюрократії. Отже найбільший тягар через відсутність субсидії лягає на плечі звичайних пенсіонерів, середня пенсія яких і так сягає менше 100 доларів.» - зазначив народний депутат.
Говорили і про тарифи на газ. “Ви маєте знати правду про те, що коли чуєте, що ми відмовилися від російського газу, - це теж чергова брехня. Ми отримуємо той самий газ, але єдине - за європейським тарифом.” - відмітив Роман Семенуха.
Ще одна важлива тема для працівників - зарплата та нестача професійних молодих кадрів на підприємстві. Незадоволення низькою заробітною платою, зварювальники та слюсарі звільняються і переходять в інші організації. Директор КП БМР “Білоцерківтепломережа” розповідає, що пішов на свій страх і ризик і в діючому тарифі додав 700 тис. грн на фонд заробітної плати, щоб утримати людей. Але через це у них одразу ж почала зростати заборгованість за розрахунками з енергоносіїв. Цю проблему можна вирішити, якщо НКРЕКП підвищить тарифи, тоді і зарплата працівникам зросте, і вони не будуть звільнятися.
«Для вирішення питання необхідно негайно провести модернізацію енергоефективності, надавати теплі кредити, утеплювати фасади. Перед підняттям тарифів, держава повинна була виконати всю програму для того, щоб поставити індивідуальні лічильники у кожному домі – зазначив Роман Семенуха. «Натомість, замість цього влада продовжує піднімати тарифи, а не думати про енергоефективність».