Символ єдності країни: У Білій Церкві презентували найдовшу скульптуру в Україні
У Білій Церкві презентували скульптуру «Шлях до Соборності України», проект, який об’єднає у єдине ціле людей, саму тут, кожен бажаючий зможе увіковічнити себе та закласти свою цеглину у потужну стіну майбутнього нашої країни. Встановлять арт-об’єкт в районі перехрестя вулиць Шевченка та проспекту Князя Володимира.
Схожа скульптура є в Литві, її автором став відомий литовський скульптор Тадас Густаускас.
Арт-об'єкт імітуватиме монолітну стіну із вирізаними силуетами фігур людей, що, стоячи, тримаються за руки - символізуючи живий ланцюг єдності. Зведуть меморіал у кольорах державного прапору, у сучасному мозаїчному стилі з цеглин ручної роботи, кожна з яких матиме іменну символіку. Тому будь-який житель міста чи держави матиме можливість, за бажанням, замовити цеглинку зі своїм іменем й таким чином, стати частиною «Шляху до соборності України».
Більше року тому громадський діяч та приватний підприємець Руслан Костюченко взявся за ідею реалізувати скульптуру в Білій Церкві. Сьогодні вже розроблено проектну документацію, затверджено детальні плани, а весною мають розпочатися роботи з реалізації проекту. Аналогічних пам’ятників в Україні немає, а участь у його будівництві можуть взяти усі бажаючі.
«Переконаний, коли роботи будуть завершені, ми всі пишатимемося цією скульптурою, будемо демонструвати її гостям та туристам. Вдячний усім, хто взяв участь не тільки у розробці ідеї, але і в її доведенні до логічного завершення.» - сказав, під час презентації міський голова Геннадій Дикий.
Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, на презентацію скульптури у Білу Церкву завітав Надзвичайний і Поважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, який відзначив, що сьогодні відзначається важлива дата – створення Ланцюга Єдності, і він має бути не менш відомим у світі, ніж масова акція «Балтійський шлях», яку свого часу провели представники країн Прибалтики. Також наголосив, що пам’ятка, яку створять в Україні, є саме українським, і попри участь у проекті представників Литви, втілити в життя його можуть тільки українці.
Автор скульптури Тадас Гутаускас наголосив, що пам’тяка має глибокий символічний зміст, є символом єднання народу України, єдності України з Литвою, символом боротьби за єдність, який свого часу пройшов і народ країн Прибалтики.
Литовський архітектор Саулюс Памернецкіс висловив вдячність усім, хто долучився до втілення проекту та облаштування прилеглої території до нього.
Ініціатор спорудження скульптури «Шлях до Соборності України» Руслан Костюченко вручив ряду білоцерківців, які зробили значний внесок у розвиток життя міста, сертифікати на отримання цеглин для створення скульптури, а також символічні мініатюрні макети майбутньої пам’ятки.
Долучитися до втілення проекту, увіковічнити себе та закласти свою цеглину у потужну стіну майбутнього нашої країни, може кожен бажаючий. Придбати іменну цеглину, яку буде закладено у скульптуру, можна буде вже незабаром на сайті проекту, який наразі перебуває у розробці.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!