У Білій Церкві обговорили проект озеленення міста
Вчора, 13 лютого у приміщенні Білоцерківської міської ради відбулася презентація проекту озеленення міста - «Управління зеленими насадженнями в м. Біла Церква».
Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, на захід завітали Начальник управління благоустрою та екології ДЖКГ БМР Альона Колотницька, Завідувач кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського Національного Аграрного університету, доцент, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Роговський, керівниця Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі Беате Апельт та інші.
Начальник управління благоустрою та екології Альона Колотницька розповіла про програму, яка матиме реєстр існуючих зелених масивів, дерев на території міста.
В її рамках кожне дерево будуть наносити на геолокаційну карту. Також чітко визначатимуть кількість аварійних дерев, які необхідно відновити (в місті 70% дерев потребують відновлення) та визначатимуть, які породи дерев, у яких саме місцях потрібно саджати не створюючи хаотичні засадження та ін. Планується, що програма буде доступною для білоцерківців, а усі матимуть можливість вносити свої пропозиції та зауваження.
Крім цього, Альона Колотницька також підняла питання фінансування програми управління зеленими насадженнями, неврегульованості на законодавчому рівні питань щодо правопорушень у сфері зелених насаджень; ознайомила присутніх із досвідом функціонування аналогічних геолокаційних програм у містах США, а також в українських містах – Київ та Кропивницький.
Про розумне довкілля, технології та спільноти заради екосистеми розповів керівник напрямку Smart Environment ініціативи Kyiv Smart City Олександр Карпенко. Зокрема, він розповів про роботу, яка наразі проводиться у Києві з досліджень комфорту та еко-безпеки в місті за наявності або відсутності зелених насаджень. У місті перевірється ряд показників: якість повітря, температура навколишнього середовища на міських вулицях, облік дерев тощо.
На сучасному стані озеленення Білої Церкви, проблемах та шляхах їх вирішення зупинився завідувач кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського Національного Аграрного університету, доцент, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Роговський. За його словами, для розробки перспективного плану розвитку зелених зон Білої Церкви необхідно: чітко встановити межі садово-паркових об'єктів загального користування в місті; провести інвентаризацію існуючих насаджень; нанести на цифрову карту місця зростання дерев та кущів; скласти таблиці, в яких відобразити кількісні і якісні показники дерев та кущів, встановити грошову вартість кожної з рослин; виготовити технічні паспорти на об'єкти озеленення.
На презентацію завітала начальник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» (м. Львів) Олександра Сладкова, яка розповіла про розпочату у 2014 році у Львові роботу щодо інвентаризації та відновлення дерев.
Олександра Сладкова також рзповіла про власний досвід захисту дерев під час будівельних робіт, догляду за молодими саджанцями, залучення коштів від пересічних громадян для придбання молодих дерев та доглядом при їх посадці.
На думку доцента кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського Національного Аграрного університету, кандидата біологічних наук Владислава Масальського, для забезпечення належних комфортних, естетичних та екологічних умов проживання в місті необхідно створити єдиний коридор із зелених насаджень, який сполучатиме зелені масиви: дендропарк «Олександрія» - урочище Голандерня - прибережна зона р. Рось – острів «Дитинство» та ін. Таке об’єднання зелених зон дасть можливість збільшити зелені площі міста до 30 %.
Під час заходу також обговорили питання правильного відбору асортименту дерев для озеленення міста.
Будьте постійно в курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!