Боротьба триває: Білоцерківська міська рада програла суд через землі у Гайку
У 2017 році Білоцерківська міська рада подала в суд на районну раду за землі в селі Фурси - територію селекційної станції Олександрія. Нещодавно суд відмовив місту у позові.
За словами міського голови Геннадія Дикого, земля, на якій було побудовано мікрорайон Гайок у 1952 році була вилучена з міста Біла Церква на користь Міністерства оборони України. Тоді тут лише планували створити мікрорайон Гайок, аеродром та Білоцерківський вантажний авіаційний завод. Після цього ці землі були введені в межі Фурсівської сільської ради. Саме за ці землі й судиться Білоцерківська міська рада. Однак, 8 лютого Київський окружний адміністративний суд постановив відмовити Білоцерківській міськраді в задоволенні позову щодо скасування рішення Білоцерківської райради, яким були встановлені межі сіл Фурси та Чмирівка.
Як повідомляє КиевВласть, суд відмовив Білій Церкві у вимозі повернути йому територію селекційної станції Олександрія.
Судова історія почалася 11 жовтня 2017 року, коли Білоцерківська міська рада подала до суду на районну раду та Головне управління Госгеокадастра в Київській області. Третьою стороною у справі виступила Фурсівська сільська рада.
Міська рада Білої Церкви висунула дві вимоги - визнати протиправним та скасувати рішення Білоцерківської районної ради від 12.03.2015 року №40-427 «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл Фурси та Чмирівка Білоцерківського району» і зобов'язати Головне управління Госгеокадастра в Київській області внести зміни в відомості Державного земельного кадастру про межі адміністративно-територіальних одиниць міста Біла Церква і села Фурси згідно меж, встановлених «Технічним звітом по відновленню і встановленням ю кордонів земель м. Біла Церква Київської області» від 22.03.1991 року (площа Білої Церкви згідно з яким становить 5591 га).
На думку Білоцерківської міськради, територія села Фурси була збільшена за рахунок території Білої Церкви, а саме: селекційної станції Олександрія. Таке рішення вважають протизаконним, оскільки воно обмежує права Білоцерківської громади.
Свою правоту доводили протягом 10 судових засідань – надавалися аргументи, докази, яких накопичилося три томи. Однак, суд постановив відмовити в задоволенні позову Білоцерківській міській раді в повному обсязі.
За словами керуючого справами Білоцерківського виконкому Сергія Постівого, рішення суду не задовольняє міську раду і вони й надалі відстоюватимуть свою позицію.
«Предмет суперечки в тому, що узгодження меж Фурсівської сільради відбулося без згоди Білоцерківської міськради. На тому документі стоїть підпис і печатка колишнього міського голови. При цьому, сесія не приймала ніяких рішень, хоча стверджувати це питання має не мер, а місцева рада. І питання виникає наступне - на підставі чого РДА затвердила проект землеустрою щодо передачі цих земель і адміністративні межі села Фурси, коли суміжний землекористувач (міська рада) цього не схвалив? По суті, це підробка документа. Жителі території селекційної станції Олександрія завжди голосували на виборах до міської ради. І це один з фактів, яким апелювала міськрада щодо того, що дана земля завжди була в межах Білої Церкви. І якщо я не помиляюся, судом в позові було відмовлено тільки через те, що минули всі терміни позовної давності. Але, швидше за все, буде подана апеляція», - зазначає Сергій Постівий.
Голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко наголошує, що райрада готова вирішити проблему шляхом переговорів і вважає, що до суду справу можна було не доводити.
«В адміністративному суді Києва Білоцерківська райрада, як відповідач у даній справі, довела правомірність прийнятого рішення про встановлення меж села Фурси та Чмирівка. Є юридично завірені документи про те, що село Фурси не було розширено за рахунок меж міста Біла Церква. Поки міськрада не подала апеляцію, але якщо подасть, то тут рішення тільки за судом. Але я вважаю, що нам потрібно сідати за стіл переговорів і намагатися домовитися. Ми сусіди, і нам потрібно миритися. З мером Білої Церкви Геннадієм Диким, я припускаю, ми знайдемо компроміс. Але поки цього зробити не вдалося», - говорить він.
За словами голови Фурсівської ОТГ Миколи Фурсенко, їх громада налаштована на діалог.
«Перш, ніж подавати в суд, міській раді потрібно було вивчити закони. Свого часу межа між Фурсами і Білою Церквою проходила там, де зараз стоять танки і парк «Олександрія». Це відійшло місту і ми не заперечували. Але їм все мало. Нам затвердили межі села, ніяких проблем не було. А затвердити межі міста може тільки Верховна Рада, оскільки це велике місто обласного значення. Нам набридли ці судові позови і ми готові зробити так, як хоче місто. Потрібно просто сісти і домовитися. Ми підписали меморандум про співпрацю, потрібно його виконувати, а не продовжувати ділити на «моє і твоє». Ніколи землі сільськогосподарського призначення не входили в межі міста. Так, жителі території селекційної станції прописані в місті, тому що так зручніше і ближче. Ми ж не проти. Але землі ніколи їм не належали», - говорить він.
Нагадаємо, нещодавно Фурсівська сільська рада надала ордер на вирубку 830 дерев у мікрорайоні Гайок, де планують зробити дорогу і побудувати 200 будинків.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!