• Головна
 • Як знання англійської впливає на рівень зарплатні?
Новини компаній
16:40, 18 листопада 2019 р.

Як знання англійської впливає на рівень зарплатні?

Новини компаній

Висока конкуренція в сферах престижних та актуальних професій підштовхує спеціалістів до набуття нових знань і умінь, самовдосконалення та підвищення рівня освіти.

На сьогодні, як довели чисельні дослідження та опитування, важливим у багатьох сферах стало знання англійської мови. Цей чинник впливає не лише на отримання вакантної посади, а й на рівень зарплатні.

Це розуміють ті, хто лише знаходиться у пошуку роботи, й ті, які вже працюють. Під час анкетування, 94% опитаних були впевнені у тому, що знання іноземної мови сприяє успішній побудові кар'єри.

Як знання англійської впливає на рівень зарплатні?, фото-1

При цьому 38% респондентів збираються почати вивчення мови заради просування у роботі, 34% — мають базу мови і на даний момент продовжують розвивати свої знання і лише 9% учасників опитування не планують вивчати англійську мову заради роботи.

Вимоги до знання англійської мови у вакансіях

За даними вакансій, які пропонуються на grc(hh.ua), обов'язкове знання англійської, крім перекладачів, викладачів, гідів, необхідно:

 • менеджерам з продажу,

 • менеджерам по роботі з клієнтами,

 • топ-менеджерам,

 • IT-фахівцям,

 • копірайтерам,

 • програмістам,

 • маркетологам,

 • спеціалістам готельного бізнесу тощо.

Також знання іноземної мови потрібні для робітничих професій, професій у сфері надання послуг, здобувачі яких орієнтовані на роботу за кордоном.

Вплив знання англійської мови на рівень зарплатні

В кожній п'ятій вакансії міститься вимога до знання англійської мови. При цьому здобувачам роботи слід враховувати й рівень володіння, від чого залежить і рівень зарплатні.

Аналіз пропозицій, за даними одного з ринків праці за 2019 рік, показав наступне.

 • Необхідний ступінь володіння англійською мовою Intermediate і Upper Intermediate — більше 18% від усіх розміщених вакансій. При цьому зарплатня, в середньому, зростає на 75 % від середньої початкової зарплати для рівня Intermediate. А це від 17 500 грн відповідно.

 • Fluent і Advanced також зазначені у переліку. При цьому зарплатня стає вищою за середню для рівня Advanced на 125% і починається від 22 500 грн.

 • Бажаний рівень знань мови не вказаний, але рекомендований. Такі пропозиції зазначають зарплату на 64% вище, ніж середня початкова зарплата, та починаються від 16400 грн.

Якщо порівнювати рівень зарплатні серед представників деяких окремих професій та спеціальностей, згідно з аналізом вакансій на сайтах пошуку роботи, можна побачити, що:

 • фінансовим аудиторам та аналітикам зі знанням англійської роботодавці пропонують зарплату в два рази більше, ніж колегам без знання мови. А це, в середньому, 30600 грн та 14490 грн відповідно;

 • керівники вищої ланки, спілкуючись з іноземними партнерами на їх рідній мові, можуть претендувати на зарплатню на 10 тис вище, ніж ті, які користуються послугами перекладачів;

 • програмісти зі знанням іноземної мови можуть претендувати на роботу з зарплатнею від 30 тис, а такі самі спеціалісти без знання мови — на винагороду від 13-15 тис.

Як знання англійської впливає на рівень зарплатні?, фото-2

Отримані експертами дані відображають загальну тенденцію в тій чи іншій професійній сфері. Слід розуміти, що роботодавці звертають увагу на професійні знання і навички, досвід, особистісні характеристики. Але те, що з кожним роком фахівці зі знанням іноземних мов будуть більш затребувані, залишається незаперечним фактом.

Вільне володіння англійською мовою на побутовому та професійному рівнях дозволить не лише підвищити рівень своєї зарплатні, а й знайти нових іноземних клієнтів, партнерів, інвесторів; отримувати нові знання з наукових та спеціалізованих першоджерел; вільно спілкуватися та їздити у закордонні відрядження, бути учасником міжнародних виставок, симпозіумів тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...