• Головна
  • Поліція отримає нові права зупиняти автомобіль - «БЕЗ ПОВАЖНОЇ ПРИЧИНИ»
Актуально
13:06, 24 липня 2020 р.

Поліція отримає нові права зупиняти автомобіль - «БЕЗ ПОВАЖНОЇ ПРИЧИНИ»

Актуально

13.07.2020 Верховною радою України ухвалено законопроєкт №2695, яким доповнено ст. 35 Закону «Про національну поліцію» додатковою підставою для зупинки: «Поліціянт може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…». «За» проголосувало 282 депутати.

Варто зазначити, що «Профілактичні заходи здійснюються на підставі організаційно — розпорядчого акта керівника поліції, який оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної поліції». 

Після оприлюднення відповідного акту, працівники поліції мають законне право на зупинку будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду на стан сп’яніння. Вразі відмови водія в проведенні огляду на стан сп’яніння, законом передбачено штраф 10 200 грн та позбавлення права керування на строк один рік.

Ба більше, під час зупинки співробітники поліції можуть знайти додаткові порушення, за які водію може бути виписаний штраф.

Нагадуємо, раніше зупиняти водіїв поліція мала право лише у разі порушення правил дорожнього руху, згідно з законом № 35 "Про національну поліцію". 

Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами

Наш Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поліції України надають нове право зупиняти автомобілі без причини під час «профілактичних заходів»
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...